Jean-André “Andrzej” Potworowski

Odeszli ostatnio Top News paźd 13, 2015 at 3:30 pm

zz potworowski2W Ottawie, w wieku 68 lat zmarł Jean-André “Andrzej” Potworowski, wykładowca na Uniwersytecie Ottawskim.

Urodził sie w 1947 roku we Francji w patriotycznej rodzinie polskiej, którą powojenne losy rzuciły najpierw do Francji, a pózniej do Kanady. Jego rodzice, Franciszek i Krystyna z domu Szeptycka już nie żyją.

Andrzej Potworowski uzyskał doktorat z chemii na Uniwersytecie Toronto i tytuł magistra w zarządzaniu (MBA) na Harvardzie. Pracował dla rządu federalnego, jako niezależny konsultant, a ostatnio jako wykładowca na Uniwersytecie Ottawskim w Szkole Zarządzania (Telfer School of Management).

Był człowiekiem o wielu zainteresowaniach i wspaniałym poczuciu humoru, melomanem, smakoszem. Pomimo, że nigdy nie mieszkał w Polsce, mówił świetnie po polsku i znał polską historię i literaturę.

zz potworowski5Większość dorosłego życia spędził w Ottawie gdzie pozostawia trójkę ukochanych dzieci: Charlesa, Christiana i Clarę oraz byłą żonę Barbarę. Jego bracia, Edward i Christophe oraz ich rodziny mieszkają w Kanadzie.

Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę 17 października w Katedrze Notre Dame o 9:30 rano. Wizytacje w domu pogrzebowym Kelly, 2313 Carling Avenue w Ottawie, w piątek 16 października od 7:00 do 9:00 wieczorem.