Scotiabank zamyka skarbonkę dla torontońskich festiwali

Lokalnie Top News paźd 16, 2015 at 6:00 am
Prezentacja sztuki ulicznej podczas BuskerFest w Toronto

Prezentacja sztuki ulicznej podczas BuskerFest w Toronto

Cztery wielkie torontońskie imprezy uliczne będą musiały sobie poszukać nowego sponsora.

Scotiabank po tym, jak w ubiegłym tygodniu wycofał swoje finansowe wsparcie dla Nuit Blanche Festival, zdecydował o zaprzestaniu finansowania kolejnych trzech dużych imprez takich jak: Caribbean Carnival (zwany popularnie Caribana), CHIN International Picnic i BuskerFest czyli letnią festiwalową prezentację artystów ulicznych

Caribana

Caribana

Kierownictwo Bank of Nova Scotia stwierdziło, że bank zainwestował w ubiegłym roku 25 milionów dolarów w te wydarzenia i po przeprowadzeniu audytu tych imprez, jaki odbył się na początku tego roku, zdecydował o wycofaniu się z ich finansowania.

Bank twierdzi, żę dał organizatorom tych przedsięwzięć okres 18 miesięcy wypowiedzenia, aby mieli czas na znalezienie nowych sponsorów.

Scotiabank wspierał Nuit Blanche Festival od czasu jego powstania w 2006 roku, BuskerFest od 2000 roku, Caribanę od 2008, a Piknik CHIN od roku 2009.

“Wspieranie nauki i kultury pozostanie wciąż ważnym elementem naszej strategii sponsoringowej” – czytemy w komunikacie banku.

Bank of Nova Scotia nadal będzie finansował nagrodę literacką Giller Prize, Scotiabank Photography Award oraz Scotiabank Contact Photography Festival.