Premier Harper – rzut na taśmę na finiszu kampanii

Kanada Top News paźd 18, 2015 at 2:00 pm

harper ont

Premier Stephen Harper ostatnią sobotę kampanii wyborczej spędził w Ontario i w Quebecu.

Najpierw spotkał się z wyborcami w Toronto Congress Centre w Etobicoke. W spotkaniu tym wzięłi udział bracia Rob i Doug Fordowie, którzy z całych sił wspierają kampanię Konserwatystów.

Doug Ford przemawiając na spotkaniu powiedział, że “Liberałowie używają kilku sloganów i niewiele mówią o szczegółach ich programu”. Ford dodał, że mentorem lidera partii liberalnej jest obecna premier Ontario, Kathleen Wynne.

- Nie popełnijcie tego błędu! Niech Pan Bóg ma w obiece nasz kraj, bo gdyby całkowitą władzę w nim objęli tacy ludzie jak Justin Trudeau i Kathleen Wynne byłoby to absolutną katastrofą – stwierdził Doug Ford.

Wspólne zdjęcie z rodziną Fordów.

Wspólne zdjęcie z rodziną Fordów.

Harper spotkał się z ostrą krytyką ze strony niektórych mediów, za to, że pozwala, by osoby, które nie przestrzegają prawa (sprawa narkotykowa Roba Forda) brały aktywny udział w jego kampanii. Mimo tych uwag Harper nie stronił od rodziny Fordów i pozwolił sobie na zrobienie wspólnego zdjęcia.

Dłuższe przemówienie do 1200 wyborców wygłosił premier tego samego dnia w miejscowości Laval w Quebecu.

- W tych wyborach Kanadyjczycy muszą wybrać co wolą, czy program Liberałów, który zakłada dodatkowe wydatki z budżetu w wysokości 150 miliardów dolarów, co pociągnie za sobą wzrost deficytu i konieczność zaciągania długów, czy program Konserwatystów, którzy zakładają prowadzenie gospodarki opartej na równowadze budżetowej – mówił Harper – Bez względu na to co się stanie w poniedziałek (dniu wyborów – przyp. red.), jaki będzie ich wynik, musimy myśleć o przyszłości naszej partii, myśleć o przyszłości naszego kraju.

Harper część przemówienia wygłaszał po angielsku, część po francusku.

- W ciągu ostatnich dziesięciu lat nasza partia prowadziła nasz kraj w trudnym czasie światowego kryzysu i sprawiła, że Kanada jest bardziej zamożna, bardziej zjednoczona, bardziej dumna ze swoich osiągnięć i bardziej bezpieczna niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział premier.

- Nie mógłbym w swoim życiu dostąpić większego zaszczytu niż bycie premierem najpiękniejszego i najlepszego kraju na świecie – stwierdził Harper.

Ta fraza z przemówienia premiera została nagrodzona gorącą owacją.