Wzrosła wartość domów w Mississaudze i w Brampton

Nowości Top News paźd 18, 2015 at 12:00 pm

zz dom1W trzecim kwartale bieżącego roku odnotowano kolejny wzrost łącznej wartości (aggregate value) domów w tych dwóch miastach – według najnowszego raportu Royal LePage House Price Survey.

Opublikowane właśnie wyniki wskazują, że w Mississaudze średnia wartość domu podskoczyła o 8.4% do $539,909. Royal LePage dodaje, że stosunkowo niskie ceny, w połączeniu z dostępem do wielu szkół i innymi udogodnieniami sprawiają, że Mississauga jest miejscem do zamieszkania, jakie odpowiada młodym ludziom kupującym pierwszy dom.

Z kolei w Brampton odnotowano wzrost wartości o 12,9% do średniego poziomu $514.747. W przypadku tego miasta Royal LePage odnotowuje trend wskazujący, że wielu starszych właścicieli nieruchomości sprzedaje swoje domy i przenosi się gdzie indziej, najczęściej do zachodniego Toronto.

Prezes Royal Lepage, Phil Soper powiedział, że rosnące ceny domów w całym kraju są wynikiem wzrostu cen w GTA i Greater Vancouver. Dostępność tańszych mieszkań jest w tych dwóch ośrodkach miejskich coraz większym problemem.

Nie wszystkie jednak typy domów poszły w górę. Na przykład Missisaudze cena bungalowu spadła w czasie jednego kwartału o $6,200 (do obecnego poziomu $497,187). Podobnie z ceną condo – w tym samym czasie odnotowano spadek o $4,200 do poziomu $271,726