Nowa Honda Civic z fabryki w Alliston

Rynek Top News paźd 23, 2015 at 5:00 pm
Prezydent Honda Canada Dan Smith i dyrektor Jerry Chenkin w fabryce w Alliston

Prezydent Honda Canada Dan Smith i dyrektor Jerry Chenkin w fabryce w Alliston

W fabryce samochodów w Alliston (Ontario) rozpoczęto produkcję 10 generacji Hondy Civic.

Honda Canada Inc. w Alliston jest pierwszym zakładem, w którym będzie produkowana najnowsza generacja. Tutaj także nastąpi optymalizacja procesu produkcyjnego, który w najbliższej przyszłości wykorzystają inne zakłady. Zgodnie z planem, nowa Honda Civic będzie docelowo produkowana przez 11 fabryk rozlokowanych na całym świecie. Ale Europa doczeka się tego samochodu dopiero w 2017 roku.

Pięciodrzwiowa Honda Civic będzie także produkowana w brytyjskim Swindon. Japoński producent zamierza w tym celu w Europie zainwestować 270 mln euro i docelowo produkować 200 tys. aut rocznie.

Honda potwierdziła, iż 10 generacja będzie produkowana w wersjach: sedan, coupé i hatchback. Za trzy lata w Europie ma do oferty dołączyć jeszcze kombi, a w USA także dotychczas nie sprzedawana wersja Type R oraz Si.

W Kanadzie i USA nowa Honda Civic w ofercie znajda się dwa silniki benynowe. Podstawowy o pojemności skokowej 2.0 l i mocy 158 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 187 Nm, a także turbodoładowany 1.5 l o mocy 174 KM i momencie 220 Nm, współpracujący z bezstopniowa przekładnią CVT.

zz honda3 zz honda2 zz honda