Kanada szczęśliwa dla polskich sportowców

Polacy w Kanadzie Top News list 2, 2015 at 12:55 pm
Igor Tracz w Kanadzie

W miejscowości Bristol pod Ottawą zakończyły się mistrzostwa świata w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych (IFSS Dryland World Championships). Aż trzy złote medale w konkurencji bikejoring zdobyli tam reprezentanci Polski.

Dwa wywalczył Igor Tracz, jeden – Agnieszka Jarecka.

W niedzielę, w ostatnim dniu zawodów, Tracz zwyciężył w rywalizacji zaprzęgów z czterema psami. W piątek triumfował w wyścigu z suką Pussy, natomiast Jarecka – z psem Kodi.

W bikejoringu psy ciągną rower. Połączone są z nim liną z amortyzatorem.

Maszer w żaden fizyczny sposób nie może zmuszać zwierząt do biegu. Za najszybsze psy uważane są greystery – specjalne mieszanki wyżłów i greyhoundów.

Natalia Maliszewska po lewej

Ale to nie koniec sukcesów polskich zawodników w Kanadzie – w sportach typowo zimowych

Aż pięć polskich zawodniczek wystąpiło w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w short tracku, które wczoraj zakończyły się Montrealu. Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugą pozycję w finale na dystansie 500 metrów. Polka ustanowiła rekord kraju czasem 43 sekundy i 238 tysięcznych. Zwyciężyła Kanadyjka Marianne Saint-Gelais, z kolei siostra Natalii Maliszewskiej – Patrycja zajęła piąte miejsce.