Życie w Toronto coraz droższe

Lokalnie Series Top News list 7, 2015 at 10:00 am

smieci

Mieszkańców Toronto czeka nowa podwyżka. Tym razem za wywóz śmieci i wodę.

Miejska komisja budżetowa otrzymała raport przygotowany  przez urzędników torontońskiego Ratusza wskazująca na konieczność podwyższenia opłat za wodę i wywóz śmieci w związku ze wzrostem kosztów tych usług.

Jeśli Rada Miasta przyjmie te zalecenia to nowe opłaty za wywóz śmieci będą uzależnione od wielkości pojemników i będą wynosić:

Małe – $244

Średnie – $297

Duże – $403

Bardzo duże – $468

Opłaty za wodę mają wzrosnąć o 8 procent, co przy przeciętnym zużyciu przełoży się, że właściciele domów będą musieli zapłacić o około 72 dolary więcej w skali roku.

Radny Gary Crawford podkreślił, że jeżeli te podwyżki zostaną zaakceptowane, to pieniądze te zostaną dobrze i rozsądnie wydane na poprawę miejskiej infrastruktury.

- Każdy możliwy wzrost stawek podatkowych wpłynie na wzrost miejskiego kapitału, co wpłynie na dalszą poprawę miejskich usług, czego oczekują wszyscy mieszkańcy – stwierdził Crawford.

Radny James Pasternak z Ward 10 – York Centre podkreślił, że podwyżki te są koniecznie dla zbalansowania miejskiego budżetu.

Urząd Miasta informuje, że mieszkańcy mogą składać swoje uwagi na temat podniesienia podatków za wodę i wywóz śmieci do 13 listopada.

Mieszkańców Toronto czeka również podwyżka podatków od nieruchomości (property tax). Burmistrz Toronto, John Tory zapewnił, że opłata ta wzośnie niewiele – jedynie o stopę inflacji.