Słowo “Jezus” jest na Dundas Square wykluczone

Lokalnie Top News list 11, 2015 at 6:00 am

von1

Nie będzie dorocznego festiwalu piosenki chrześcijańskiej w centrum Toronto.

Władze Toronto odmówiły zezwolenia na organizację festiwalu piosenki chrześcijańskiej na najczęściej uczęszczanym placu w centrum miasta przy skrzyżowaniu ulic Dundas Street i Yonge Street. Urzędnicy uznali, że śpiewanie o Panu Jezusie i wypowiadanie Jego imienia ma cechy prozelityzmu, a więc charakter misyjny, co jest sprzeczne z polityką miasta, którą ma cechować równy stosunek do wszystkich wyznań.

Festiwal pod hasłem “Voices of the Nation” (Głosy Narodów) odbywał się rokrocznie na Dundas Square od 2006 roku. Wydarzenie to celebrowało chrześcijaństwo poprzez muzykę i taniec. Na ostatniej edycji tego festiwalu, która miała miejsce 1 sierpnia wystąpiło dziewiętnaście różnych zespołów chrześcijańskich w tym dziecięce chóry, zespoły rockowe śpiewające piśni religijne i zespoły gospel.

Gdy organizatorzy festiwalu skontaktowali się z Natalie Belman, menadżerką do spraw imprez organizowanych na placu Dundas Square aby ubiegać się o zezwolenia na organizację festiwalu w przyszłym roku usłyszeli, że pozwolenie nie będzie wydane i że będą sobie musieli poszukać miejsca gdzie indziej.

- Nie możemy zezwolić wam na organizację festiwalu ze względu na prozelityzm tego wydarzenia – usłyszała koordynatorka Festiwalu, Leye Oyelani.

Środowisko skupione wokół internetowego portalu LifeSite postanowiło wystosować petycję do władz o zmianę tej dyskryminującej chrześcijan decyzji. Można ją podpisać TUTAJ.