Zginął ratując swojego psa

Lokalnie Top News list 12, 2015 at 6:00 am
Tim Vail

Tim Vail

Strażacy z Niagara Falls opłakują śmierć swojego kolegi, kapitana Tima Vaila.

48-letni Vail służył w miejskiej straży pożarnej przez 20 lat. Nie zginął podczas pełnienia służby, lecz podczas spaceru ze swoimi psami. Ciało strażaka znaleziono w Vineland, na starej przystani Prodhomme, gdzie przed laty funkcjonował park wodny, a teraz to miejsce jest zarośnięte krzakami i opuszczone.

Jak się okazuje Vail, który mieszkał w miejscowości Lincoln, często jeździł tam ze swoimi psami na spacery, o czym nie wiedziała jego żona. Kiedy mąż nie wrócił do domu sprawę zgłosiła na policję. Przez kilka dni bez sukcesu poszukiwano strażaka. W końcu jego ciało znaleziono w głębokiej studni na terenie starej przystani.

Choć wciąż trwa śledztwo i badane są okoliczności jego śmierci, to wszystko wskazuje na to, że strażak zginął usiłując ratować swojego psa.

Phil Ross, zastępca szefa straży pożarnej w Niagara Falls powiedział, że wstępne ustalenia wskazują, że jeden z psów, z którymi spacerował Vail wpadł do głębokiej studni i nie mógł się z niej wydostać. Strażak usiłował pomóc pupilowi w wydostaniu się ze studni i sam w nią wpadł. Studnia była na tyle głęboka, żę trudno siębyło z niej wydostać.

Dokładna przyczyna śmierci strażaka będzie znana po przeprowadzeniu autopsji.

Tim Vail osierocił dwoje dzieci.