Polonijny Bazar w Hamilton czyli trzymajmy się tradycji!

Polacy w Kanadzie list 18, 2015 at 6:40 am

zz bazar1Motto: Na bazarze centy zmienisz w złote sprzęty

Przedświąteczne bazary były zawsze częścią polskiej i polonijnej tradycji. Sprzedać – kupić, wypić kawę, pokręcić się i porozmawiać, nacieszyć oczy świecidełkami, ot i tak wejść w okres przedświątecznego oczekiwania razem z naszą polonijną wspólnotą.

29 listopada 2015 w Domu Polskim w Hamilton przy 4 Solidarność Pl, od godziny 12:00 do godziny 17:00 spotyka się Polonia na Przedświątecznym Bazarze Polonijnym organizowanym przez Bractwo Puszkowe św. Brata Alberta. Spotkanie to będzie tym ciekawsze, że zawita do nas miły gość z Polski ks. Tadeusz Isakowicz -Zaleski. W czasie bazaru będzie można wziąć udział w spotkaniu autorskim z księdzem o godzinie 12:00 lub 14:15. Przez cały czas trwania bazaru będzie również możliwość rozmowy z naszym gościem. Dochód z bazaru zostanie przeznaczony na potrzeby Fundacji im. Brata Alberta która prowadzi ośrodki dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób adwentowe oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa uczuli nas także na potrzeby naszych niepełnosprawnych braci. A na naszym bazarze będzie można naprawdę mile spędzić czas. Już szykuje się kram ze słodkościami takimi jak torty, serniki, pierniki oraz placki wszelkiego rodzaju, można będzie dostać przepisy na wspaniałe wypieki i wybrać dekoracje świąteczne. Piękne panie serwować będą przepyszną kawę świąteczną, a kolorowy kram z różnościami zachwyci niejedną gospodynię.

Dodatkową atrakcją bazaru będą wystawy. Jedna z nich „Zapomniany Świat” (przygotowana przez Romana Baranieckiego z London) opowiadać będzie o dawnych zwyczajach polskich na Wołyniu, inne, to promocyjne wystawy organizacji i szkół polonijnych z Hamilton. Swój udział w naszym bazarze zgłosiła już Szkoła Polska im. Jana Pawła II, której uczniowie przygotowują dekorację pierników, Polska Szkoła przy Katolickim Wydziale Oświaty Federacja Polek Ogniwo 8, Rycerze Kolumba z parafii Świętego Stanisława Kostki, Chór Symfonia, Szkoła Srednia Języka Polskiego im Orląt Lwowskich, Szkoła Srednia Języka Polskiego przy Katolickim Wydziale Oświaty,   Zespół Pieśni i Tańca Polonez, Harcerze – Szczep Wisła i Dunajec, Biblioteka im A. Mickiewicza w Hamilton, Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręg Hamilton i inne.

Ks. Isakowicz-Zaleski w Hamilton (2014)

Ks. Isakowicz-Zaleski w Hamilton (2014)

Bazar umilać będzie przyjemna muzyka i piosenka, a prezenterami będą Kasia Sromek i Ireneusz Hul.

A jeśli ktoś szuka pięknego świątecznego prezentu dla krewnych i znajomych to można będzie kupić książkę ks. T. Isakowicza-Zaleskiego „Żywa histora” oraz prześliczne, ręcznie malowane Aniołki prosto z Polski!

Z całego serca na nasz bazar zapraszamy!

Alicja Dębowska

Bractwo Puszkowe św. Brata Alberta

Tel: 905 945-6089.