Ostatnia frajda w życiu 7-letniego chłopca

Lokalnie Series Top News list 20, 2015 at 10:00 am
Wielki Optimus przyjechał do chorego chłopca ze stanu Georgia w USA.

Wielki Optimus przyjechał do chorego chłopca ze stanu Georgia w USA.

Chory na raka mózgu siedmioletni Evan z miejscowości St. George w Ontario doczekał się kolejnej niespodzianki.

Specjalnie dla niego ze stanu Georgia w USA przyjechał wielki truck Optimus, który grał główną rolę zrobotyzowanej ciężarówki w ulubionym filmie chłopca “Transformers: Age of Extinction”.

Rodzina Evana Levesage robi wszystko by umilić mu ostatnie chwile życia. Chłopiec cierpi na nieoperowalnego raka mózgu. Lekarze nie dają mu żadnych szans i mówią, że dni jego życia można policzyć na palcach.

- Obecnie Evan przebywa na oddziale opieki paliatywnej. Choroba postępuje. Chłopiec nie jest w stanie rozmawiać – mówi jego mama, Nicole Wellwood – Porozumiewa  się z nami  kiwając głową lub unosząc do góry kciuk.

Evan wraz ze swoimi dwoma braćmi i kuzynami przed Optimusem.

Evan wraz ze swoimi dwoma braćmi i kuzynami przed Optimusem.

Evan nie był na tyle silny aby wejść do ukochanej ciężarówki, ale mógł ją przynajmniej zobaczyć.

- Uśmiech na jego twarzy mówi wszystko. Jestem pewna, że jest bardzo szczęśliwy, że mógł obejrzeć Optimusa. Nie mam słów wdzięczności za to, co właściciel samochodu zrobił dla mojego dziecka – powiedziała pani Nicole – Jestem przerażona tym, co nas czeka, ale wsparcie i miłość często nie znanych nam ludzi wobec naszego dziecka, naszej rodziny, są czymś co stanowi dla nas i pocieszenie, i inspirację na przyszłość.

Evan ze Świętym Mikołajem w miasteczku St. George w Ontario.

Evan ze Świętym Mikołajem w miasteczku St. George w Ontario.

Niedawno z własnej inicjatywy kilka tysięcy mieszkańców St. George, rodzinnego miasteczka Evana, specjalnie dla niego przystroiło w październiku całe miasto bożonarodzeniowymi ozdobami, by chory chłopiec mógł raz jeszcze w swoim życiu przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Pisaliśmy to tym TUTAJ.

Po śmierci dziecka rodzina Evana chce wspólnie z Brain Tumour Foundation of Canada stworzyć fundusz badawczy “Evan’s Legacy” (Dziedzictwo Evana), który ma wesprzeć badania naukowe nad zwalczaniem chorób raka mózgu u dzieci.