Hucznego wesela nie będzie

Lokalnie Top News list 21, 2015 at 6:00 am
Po cichym ślubie w Ratuszu. Nowożeńcy Samantha Jackson i Farzin Yousefian trzymają plakaz Ryerson Lifeline Syria Challenge. W ich towarzystwie działacze fundacji: Alexandra Kotyk, Erin Roach, Ratna Omidvar, Wendy Cukier, Jackson, Farzin i Krysten Connely.

Po cichym ślubie w Ratuszu. Nowożeńcy Samantha Jackson i Farzin Yousefian trzymają plakat Ryerson Lifeline Syria Challenge. W ich towarzystwie działacze fundacji: Alexandra Kotyk, Erin Roach, Ratna Omidvar, Wendy Cukier, Jackson, Farzin i Krysten Connely.

Torontońska para odwołała swoją kosztowną ceremionię ślubną aby sponsorować rodzinę syryjskich uchodźców.

Marcowa ceremonia ślubna i wesele Samanthy Jackson i Farzina Yousefiana miały być bardzo wystawne. Młoda para przeznaczyła na ten cel tysiące dolarów. Zamówiona już była sala weselna i catering. Zaprosili rodzinę i przyjaciół. Wszystko dopięte było niemalże na ostatni guzik. Kiedy przeszło miesiąc temu zobaczyli ciało trzyletniego Syryjczyka wyrzucone przez fale morza na plaży w Turcji, zmienili zdanie. Zrezygnowali z wystawnej ceremonii, a pieniądze na nią odłożone zdecydowali się przeznaczyć na wspomożenie jednej rodziny syryjskich imigrantów, którzy przybędą do Kanady.

wesele2- Stwierdziliśmy, że jest to sposób, by lepiej wykorzystać te pieniądze, a nasz ślub może być przykładem jak powinniśmy odpowiedzieć na humanitarny kryzys, jaki dotyka tych ludzi – powiedziała Jackson w rozmowie z dziennikarzem CBC News.

Jackson jest doktorantką na Ryerson University. Współpracuje z uniwersyteckimi wolontariuszami w fundacji Ryerson Lifeline Syria Challenge, która zbiera fundusze na sponsorowanie uchodźców w Toronto.

Samantha i Farzin wzięli cichy ślub w miejskim Ratuszu, a weselne przyjęcie było bardzo skromne. Zamiast prezentów ślubnych przyjmowali datki na sponsorowaną syryjską rodzinę. W tej chwili dysponują sumą 17500 dolarów. Do zebrania pełnej potrzebnej kwoty brakuje im jeszcze niecałe 10 tysięcy. Resztę pieniędzy zamierzają pozyskać z internetowej zbiórki.