Rekordzista swiata z Mississaugi – szybkie nogi i mocna głowa

Lokalnie Top News list 21, 2015 at 10:00 am

 

Rekord świata pobity został na boisku szkoły średniej w London w Ontario.

Rekord świata pobity został na boisku szkoły średniej w London w Ontario.

Mieszkaniec Mississaugi poblił rekord świata w niezwykłej konkurencji – “biegu na piwną milę”. By zwyciężyć musiał wykazać się nie tylko szybkimi nogami, ale i mocną głową.

Konkurencja ta, która jest odnotowana w Księdze Rekordów i przez uprawiających ją zawodników traktowana całkiem poważnie polega na tym, że podczas biegu na odległość jednej mili trzeba wypić co najmniej cztery butelki piwa.

- To było szalone! – opowiada Levis Kent, 21-letni student czwartego roku kinezjologii – Wywiady chciały ze mną przeprowadzić ESPN, TMZ, Sports Illustrated.

Bicie rekordu świata miało miejsce w London w Ontario. Biegacze biegli po normalnej czterystumetrowej bieżni stadionu. Na każdym okrążeniu musieli wypić nie przerywając biegu butelkę piwa. Rekordzista przebiegł trasę w czasie 4:51.9, o trzy sekundy – szybciej od dotychczasowego rekordu ustanowionego przez Coreya Callanghera z Winnipegu.

kentKent przygotowywał się do bicia rekordu przez kilka miesięcy. Uprawiał biegi przełajowe popijając piwo, później zastosował trening interwałowy podczas którego wypijał od trzech do pięciu butelek piwa.

Zawodnik z Mississaugi zamierza w grudniu wziąć udział w Mistrzostwach Świata w piwnym biegu, które rozegrane zostaną w miejscowości Austin w Teksasie. W ubiegłym roku mistrzostwa te wygrał dotychczasowy rekordzista – Corey Callangher.

To będzie pierwsze bezpośrednie spotkanie obecnego rekordzisty świata z mistrzem. Kent ma nadzieję, że niezależnie od tego, który z nich wygra, tytuł Mistrza Świata w tej konkurencji zdobędzie Kanadyjczyk.

Dla piwoszy ważna informacja – rekordzista pił piwo Amsterdam, którego jest smakoszem od czasów szkoły średniej.