Alert bombowy i awaryjne lądowanie tureckiego samolotu

Kanada Top News list 22, 2015 at 12:00 pm

zz turkish2Samolot z Nowego Jorku do Stambułu wylądował awaryjnie na lotnisku Stanfield International Airport w Halifax w Nowej Szkocji. Na pokładzie maszyny znajdowało się 256 osób.

Według Twittera lotniska w Halifax, żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Samolot wylądował bez komplikacji, na miejscu od razu pojawiła się policja. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli przeszukanie maszyny.

Policja odmawia dokładnych komentarzy dotyczących zagrożenia bombowego zapewniając, że poszukuje osób odpowiedzialnych za wywołanie alarmu.

Do zgłoszenia zagrożenia doszło w chwilę po tym jak samolot Turkish Airlines A330 wystartował z lotniska JFK w Nowym Jorku.

We wtorek 17 listopada samolot linii Air France także został zmuszony do awaryjnego lądowania w Halifax. Powodem było zgłoszenie zagrożenia bombowego chwilę po starcie samolotu. FBI oświadczyło, iż nie wykryło zagrożenia. Kanadyjska policja zapewniła, że na pokładzie nie było żadnych dowodów, które mogłyby świadczyć o niebezpieczeństwie wybuchu bombowego.