Premier-ciacho bryluje wśród Filipinek

Kanada Top News list 22, 2015 at 3:30 pm

zz apec- On jest tak strasznie przystojny. Gdy go widzę dostaję dreszczy – tak krzyczały nastolatki witając tłumnie premiera Justina Trudeau przybywającego do Manilii na szczyt państw członkowskich APEC (Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku).

Okazało się jednak, że premier Kanady miał rywala w wyborach na najprzystojniejszego przywódcę na tym szczycie.

Był nim prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto, którego fanki porównywały do głównego bohatera filmu “50 twarzy Greya”. W internetowych sondach zwyciężył jednak premier Trudeau.

Trudeau i Nieto

Trudeau i Nieto

Obserwatorzy piszą, że Trudeu wpuścił nieco świeżego powietrza i wprowadził ożywienie w obrady APEC na Filipinach. Ale raczej jako celebryta niż polityk. 43-letni premier był tam najmłodszym wiekiem wśród 21 przywódców, młodszym o 6 lat od najmłodszego.

Nawet prezydent Barack Obama zauważył, że Trudeau był “sporym zapłonem energii”. A w rozmowie z premierem Kanady Obama zauważył, że “też nie miał siwych włosów gdy zaczynał 7 lat temu”.

- Więc jeśli nie chcesz mieć siwych włosów, już zacznij je farbować – doradził prezydent USA.

- Taki młody, a już taki cyniczny – zripostował Trudeau.

W stolicy Filipin Trudeau poparł podpisanie Partnerstwa Transpacyficznego, unii wolnego handlu 12 krajów leżących nad Pacyfkiem, powołanej na wniosek Baracka Obamy z poparciem poprzedniego premiera Stephena Harpera.

W styczniu Justin Trudeau ma trafić na okładkę kobiecego magazynu “Vogue”.

Z kolei w internecie popularne stało się hasło #APEChottie.