Bezpieczeństwa posłów będą strzec uzbrojeni strażnicy

Lokalnie Top News list 23, 2015 at 6:00 am

parlam2

Od przyszłego roku strażnicy w Parlamencie Prowincyjnym Ontario będą uzbrojeni w pistolety.

Taką decyzję podjęto po ataku terrorysty w Parlamencie Federalnym w Ottawie a także na skutek wieści o muzułmańskich akcjach terrorystycznych w Paryżu.

Speaker Paralamentu Ontario, Dave Levac powiedział, że wydarzenia te spowodowały wzrost świadomości niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać takim obiektom jak budynek Parlamentu na Queens Park i pracujących w nim ludzi.

- Myślę, że ludzie zaczynają rozumieć, że wolność i bezpieczeństwo mają swoją wartość. Jej jedyną obroną jest nasza czujność – stwierdził Levac.

Speaker Izby poinformował, że pracownicy straży marszałkowskiej zakończyli już szkolenia z zakresu obchodzenia się z bronią palną i na początku przyszłego roku zostaną wyposażeni w pistolety. Przeszli oni również specjalne szkolenie w reagowaniu na sytuacje nadzwyczajne, gdyby wewnątrz parlamentarnego budynku padły strzały.

- W tym wypadku nie tylko strażnicy są przeszkoleni jak reagować w takich sytuacjach. Takiemu szkoleniu poddani zostaną również przewodnicy, którzy oprowadzają wycieczki po Parlamencie – powiedział Levac.

Ostatnio strażnikom wydano jako element wyposażenia przenośne wykrywacze metalu. Także bramki wykrywające metal znajdą się przy wejściach do budynku.

Speaker Dave Levac poinformował również, że stworzono specjalny komitet bezpieczeństwa, który składa się z przedstawicieli partii zasiadajacych w ławach poselskich, który ma przeanalizować obowiązujące procedury bezpieczeństwa. Komitet ten ma się zebrać w najbliższych tygodniach i przedyskutować wszelkie sprawy związane z bezpieczeństwem Parlamentu.