Uwaga! Uwaga! Nadchodzi!

Lokalnie Top News list 23, 2015 at 4:27 pm
W pierwszej kolejności odśnieżane będą trasy ekspressowe

W pierwszej kolejności odśnieżane będą trasy ekspressowe

Na północ od Toronto już pojawił się śnieg. Czas by sprawdzić, czy miasto przygotowane jest do zimy.

W poniedziałek miejscy funkcjonariusze opublikowali raport, w którym opisują stan przygotowania służb miejskich do zimy. Z raportu możemy się też dowiedzieć które ulice będą odsinieżane w pierwszej kolejności i jak mieszkańcy mogą pomóc poradzić sobie z zimowym śniegiem, gdy on spadnie.

zima3Gdy tylko spadnie śnieg 200 ciężarówek z solą wysłane zostanie na drogi ekspressowe i główne ulice miasta. Gdy pokrywa śniegu przekroczy dwa centymetry flota 600 pługów śnieżnych zostanie wysłana do odśnieżania dróg ekspressowych; gdy przekroczy  pięć centymetrów zostaną one wysłane na główne ulice miasta; dopiero gdy przekroczy ona osiem centymetrów, pługi śnieżne zajmą się usuwaniem białego puchu na mniejszych ulicach.

Mieszkańcy Barrie już w niedzielę musieli zmagać się ze śniegiem.

Mieszkańcy Barrie już w niedzielę musieli zmagać się ze śniegiem.

“Priorytetem Miasta podczas opadów śniegu jest zachowanie w dobrym stanie przejezdności głównych dróg i tych gdzie poruszają się pojazdy TTC.” – czytamy w oświadczeniu miejskich służb – “Dopiero po oczyszczeniu tych arterii załogi będą mogły zająć się lokalnymi ulicami. Wszystkie ulice zostaną oczyszczone ze śniego po 14 – 16 godzinach od zakończenia śnieżycy.”

Podobnie rzecz się będzie miała z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. W pierwszej kolejności śnieg będzie usuwany z chodników w centrum miasta. W mniej ruchliwych miejscach małe pługi śnieżne, których jest 300, oczyszczą chodniki ze śniegu gdy jego pokrywa przekroczy osiem centymetrów.

zima7Mieszkańcy i właściciele firm są proszeni, aby usunąć cały śnieg i lód z chodników przylegających do ich własności w ciągu 24 godzin.

W czasie burzy śnieżnej służby miejskie apelują by mieszkańcy nie dzwonili na linię 311 z pytaniami kiedy ich ulice zostaną odśnieżone. Powinne być zgłaszane tylko najpilniejsze problemy związane z opadami śniegu.

zima2Pracownicy miejskich wodociągów będą ściśle monitorowali stan rur wodociągowych, w których w razie bardzo silnych mrozów może dojść do awarii. Średnia wieku rur wodociągowych w Toronto wynosi 59 lat. W tym roku miasto wydało 146 milionów dolarów na naprawę i konserwację sieci wodociągowej w mieście. Każdego roku wymienia się od 35 do 50 kilometrów miejskich rur wodociągowych.

Mieszkańcy proszeni są o przygotowanie do zimy swoich własnych rur. Woda w rurach znajdujacych się na zewnątrz, w nieogrzewanych pomieszczeniach, takich jak garaże lub strychy, może zamarzać, co może doprowadzić do ich pęknięć.