Drożeje komunikacja miejska w Toronto

Lokalnie Series Top News list 24, 2015 at 10:00 am

ttcTTC podwyższa opłaty za przejazdy komunikacją miejską. Podwyżkę uzasadnia deficytem.

Opłata zostanie podwyższona – w przypadku opłaty za jeden przejazd o 25 centów i wynosić teraz będzie $3.25. Koszt tokenów wzrośnie o 10 centów i wynosić będzie $2.90. Dla posiadaczy biletów miesięcznych Metropass dobra wiadomość – ich cena nie ulegnie zmianie i wynosić będzie $141.50.

Nad podwyżką cen biletów zarząd TTC obradował wiele godzin. Od miesięcy członkowie zarządu zastanawiali się w jaki sposób zrównoważyć budżet instytucji, której deficyt wynosi ponad 58 milionów dolarów. W końcu zdecydowano się na znaczne podwyższenie opłat za pojedyńcze przejazdy przy zamrożeniu ceny za Matropass, czyli dla osób, które na codzień korzystają z usług komunikacji miejskiej.

- Zainwestowaliśmy prawie 100 milionów dolarów w rozwój naszego serwisu w ostatnim roku, a system komunikacji miejskiej wciąż się rozwija.  Nasze źródła dochodów ograniczają się do opłat za bilety – stwierdził przewodniczący TTC Josh Colle.

Podwyżka taryf pozostaje jednym z niewielu sposobów w jaki TTC może generować dodatkowe przychody, drugim jest dofinanowanie od rządu prowincji. Obecna dotacja dla TTC jest jedną z najniższych w Ameryce Północnej i wynosi 89 centów na jednego pasażera.

Tak więc pocieszeniem może być fakt, że podwyżka taryf dotknie głównie osoby, które okazjonalnie korzystają z pojazdów TTC.