Tajemnicze morderstwo 18-letniej dziewczyny i śmierć jej ojca

Lokalnie Top News list 27, 2015 at 6:00 am
Simone Reid została zamordowana 13 listopada w jej mieszkaniu.

Simone Reid została zamordowana 13 listopada w jej mieszkaniu.

W samochodzie  stojącym w pobliżu Kennedy Road and Eglin Mills w Markham odkryto ciało martwego mężczyzny.

Przybyli na miejsce policyjni śledczy z wydziału zabójstw stwierdzili, że martwy mężczyzna, to 49-letni Winston Reid, ojciec 18-letniej Simone Reid, która dwa tygodnie temu została znaleziona martwa w apartamencie w budynku mieszkalnym stojącym w obszarze Sheppard Avenue East i Warden Avenue. Powodem śmierci osiemnastolatki było zabójstwo.

Policyjne samochody przed budynkiem apartamentowym, gdzie mieszkała Simone.

Policyjne samochody przed budynkiem apartamentowym, gdzie mieszkała Simone.

Na konferencji prasowej, jaką zorganizowano po zabójstwie Simone śledczy powiedział, że wiele wskazuje na to, że jej ojciec był jednym z ostatnich osób, które były z Simone w jej mieszkaniu. Nie był jednak podejrzanym w toczącym się śledztwie. Śledczy określali przypadek śmierci osiemnastolatki jako “tajemniczy i pełen pytań bez odpowiedzi. Bardzo chcieli się skontaktować z ojcem, który zapadł się jak kamień w wodę. Wyrazili niepokój o jego bezpieczeństwo.

Teraz, po dwóch  tygodniach od śmierci córki znaleziono martwe ciało jej ojca. Na razie policja nie ujawniła co było powodem śmierci.

Matka zabitej dziewczyny, Karlene Palmer, która mieszka na Jamajce, powiedziała reporterom CBC News, że detektywi kontaktowali się z nią i poinformowali o śmierci Winstona Reida. Palmer nie zna jednak żadnych bliższych szczegółów sprawy. Powiedziała, że rozmawiała z ojcem Simone na kilka dni przed śmiercią ich córki. Rozmowa była ciepła i serdeczna. Palmer miała nadzieję, że ojciec ich dziecka skontaktuje się z nią po śmierci Simone, że powie jej więcej o tym co się stało, ale on się nie skontaktował.

Matka Simone powiedziała, że na razie nie chce znać szegółów dotyczących śmierci córki.

- To znaczy chcę wiedzieć, ale nie w tej chwili – stwierdziła – Na pewno nie chcę tego wiedzieć ani dziś ani jutro. Może za jakiś czas.

Palmer chciałaby sprowadzić ciało córki na Jamajkę, gdzie Simone miałaby być pochowana “tak szybko, jak to możliwe”. Przyjaciele rodziny zorganizowali zbiórkę pieniędzy w Internecie na pokrycie kosztów pogrzebu.