DeGale wypunktował Luciana Bute i obronił tytuł

Kanada Top News list 29, 2015 at 4:00 pm

zz bute3 zz bute2 zz bute1Posiadacz tytułu organizacji IBF w wadze super średniej James DeGale (22-1, 14 KO) potwierdził swoją wysoką wartość sportową, wygrywając na ringu w Quebec City z urodzonym w Rumunii Kanadyjczykiem Lucianem Bute (32-3, 25 KO) na pełnym dystansie dwunastu rund.

Sędziowie opowiedzieli się za przyjezdnym w stosunku 116-111, 117-111, 117-111. Pretendent, były czempion z ramienia IBF, co było do przewidzenia, wykazał wysoką dyspozycję w ringu i silną motywację, dając wespół z mistrzem kawał dobrego widowiska i boksu stojącego na wysokim poziomie.

Pierwsza połowa walki była toczona w wysokim tempie i była bardzo wyrównana. Przewaga młodszego DeGale’a zaczęła uwidaczniać się w drugiej połowie rywalizacji. Choć przed pojedynkiem Brytyjczyk zapowiadał wysoki poziom agresji, wcielił się w czasie walki w rolę boksera kontrującego, która to rola chyba najlepiej oddaje jego naturalne predyspozycje i możliwości pięściarskie. “Chunky” był szybki, dobrze pracował na nogach, uderzał precyzyjnie, dzięki czemu okiełznał świetnie wyszkolonego rywala.

Była to pierwsza obrona tytułu przez angielskiego boksera, który uważany jest obecnie za numer jeden kategorii super średniej.