Niech Tamten Świat będzie dla Ciebie szczęśliwszy, Evan…

Lokalnie Top News grud 7, 2015 at 3:50 am

 

evan3

Chory na guza mózgu siedmioletni Evan Leversage zmarł w niedzielę w hospicjum, w którym przebywał od kilku tygodni.

Pisaliśmy o Nim kilka razy, a raczej o staraniach rodziny, mieszkańców jego rodzinnego miasteczka St. George w Ontario i wszystkich ludzi wielkiego serca, by uprzyjemnić umierającemu malcowi Jego ostatnie dni życia.

evanNieuchronne odejście Evana wzruszyło serca Kanadyjczyków za sprawą niezwykłego gestu siedmiu tysięcy mieszkańców St. George, którzy solidarnie postanowili urządzić chłopcu Święta Bożego Narodzenia już w październiku, by mógł jeszcze raz przeżyć ten radosny czas, gdy wszystko wskazywało, że prawdziwych Świąt nie doczeka.

Niestety lekarze się nie mylili.

W oświadczeniu, jakie wydała matka Evana, Nicole Wellwood napisała, że jej synek “umarł z najpiękniejszym uśmiechem na twarzy”, gdy trzymała Go w ramionach.

evan2- To tak, jakby wiedział, że jego mama zabierze Go w lepsze miejsce i że to miejsce nareszcie zobaczy – powiedziała pani Wellwood.

Rodzice Evana wyrazili wielką wdzięczność dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że ich syn mógł ostatnie dni życia przeżyć szczęśliwie i spełnić swoje wielkie marzenia. “Wszystkim, którzy byli częścią podróży Evana do tamtego, lepszego świata serdecznie dziękujemy” – napisali Nicole Wellwood i Travis Leversage.

- Choć moje serce jest smutne, to dzięki miłości i wsparciu, jakie od tylu wspaniałych ludzi doznaliśmy pozostaje ciepłe i przepełnione wdzięcznością – powiedziała pani Welwood.

Przygotowania do pogrzebu chłopca trwają i zastaną zakończone w najbliższych dniach.

evan4