Wąż w szkolnej fotokopiarce

Lokalnie Top News grud 8, 2015 at 10:00 am

waz4

Jakie było zaskoczenie pracowników jednej ze szkół w York Region, gdy ze szkolnej fotokopiarki wyjrzała mała główka węża.

Wezwani na miejsce pracownicy Toronto Wildlife Centre nie byli zbytnio zdziwieni znaleziskiem.

- On prawdopodobnie schronił się w kopiarce, bo tam właśnie znalazł ciepłe, ciemne i przytulne miejsce do życia – stwierdzili.

wazMały wąż, który znalazł sobie dom w fotokopiarce należy do węży brązowych z gatunku DeKay. Znawcy przyrody twierdzą, że węże te są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi, a pełnią niezwykle pożyteczną funkcję w ogrodach, bo są naturalnym przeciwnikiem wielu szkodników.

W Kanadzie węże brązowe występują przede wszystkim w południowym Ontario i w południowo-zachodnim Quebecu. Swoje schronienie najczęściej znajdują pod skałami. Można je czasem znaleźć w obszarach miejskich, gdzie podczas chłodniejszych miesięcy szukają schronienia, głównie w pobliżu fundamentów budynków.

Pracownicy Toronto Wildlife Centre zabrali gada do schroniska dla zwierząt, gdzie będzie przebywał aż do wiosny. Teraz jest zbyt zimno, by go wypuścić na wolność. W obecnych warunkach, zanim znalazłby sobie odpowiednie schronienie mógłby zginąć.