Pierwsza kawiarnia McCafé w Toronto na Union Station

Rynek Top News grud 9, 2015 at 10:00 am

Wnętrze jednej z kawiarni McCafe w USA

McDonalds pozazdrościł Timowi Hortonsowi popularności i zdecydował się na stworzenie własnej sieci barów kawowych McCafé.

Pierwszy taki lokal otwiera swoje podwoje na Union Station w Toronto. Wkrótce drugi McCafé będzie działał w jednym z dużych budynków biurowych w centrum miasta.

cafW barach kawowych McCafé sprzedawana będzie kawa przyrządzona z ziaren specjalnie palonych dla tej sieci a także lekkie posiłki jak śniadaniowa kanapka z jajkiem, do tej pory dostępna tylko o porannej porze w restauracjach McDonalds, sałatki warzywne a także inne wyroby cukiernicze.

W ten sposób koncern chce odpowiedzieć na zmieniający się gust klientów, wśród których jest wielu, którym przestało odpowiadać dotychczasowe menu McDonaldsa z hamburgerami i frytkami.

Dyrektor generalny McDonalds Canada, John Betts stwierdził, że otwarcie pierwszych barów McCafé jest sprawdzianem, czy nowa propozycja przyjmie się w Kanadzie.

- Nasi klienci od dawna postulowali stworzenie tego rodzaju kawiarni z lżejszymi produktami – powiedział Betts. Stwierdził też, że w USA bary McCafé zwiększyły znacznie swój udział w globalnej sprzedaży wszystkich restauracji McDonalda i wyraził nadzieję, że podobnie będzie w Kanadzie.

McCafé oferuje większy wybór różnych gatunków kaw niż Tim Hortons, w tym kawę espresso, a jego dwuetapowa maszyna parzenia kawy jest szybsza od procesu stosowanego w kawiarniach Starbucks.

Branżowi specjaliści uważają, że McCafé może się stać niezwykle groźną konkurencją dla Tima Hortonsa i Starbucka. Kawiarnie te będą musiały dołożyć wiele starań by oprzeć się ekspansji restauracyjnego giganta.

W tej chwili McDonald ma w Kanadzie ponad 1400 restauracji w porównaniu z 3800 kawiarniami Tima Hortonsa i 1200 barami kawowymi Starbucksa.