Polskie paczkomaty na ulicach Kanady

Polacy w Kanadzie Top News grud 9, 2015 at 12:30 pm

zz inpost2 Firma InPost Canada z Grupy Integer.pl podjęła współpracę z firmą kurierską Canpar Courier, kanadyjskim liderem w obszarze transportu i logistyki, także w zakresie dostaw door-to-door. W ramach kooperacji kurierzy Canparu będą umieszczać przesyłki w paczkomatach InPost po nieudanej pierwszej próbie doręczenia do rąk własnych.

Jak informuje firma Integer – sieć takich paczkomatów InPost będzie systematycznie rozszerzana. Nowe lokalizacje są planowane w punktach należących do głównych detalistów, sieci spożywczych i sieci stacji benzynowych w calej Kanadzie.

Usługa uruchomiona pod koniec września obejmuje całą sieć 74 paczkomatów InPost zlokalizowanych w Toronto i okolicach. Kanadyjska sieć będzie rozszerzana wraz z instalacją kolejnych maszyn. Do końca roku 2015 roku ma ich stanąć 200. Dostawę paczkomatów InPost w Kanadzie oferuje już m.in. Newegg.com, lider branży e-commerce w obszarze sprzedaży elektroniki.

zz inpost6- Canpar Courier posiada wieloletnie doświadczenie i stawia na wielokanałowe, nowoczesne rozwiązania – dlatego podjęliśmy współpracę z InPost Canada Inc. Umożliwia nam to uzupełnienie oferty o odbiór przesyłek kurierskich, których nie udało się dostarczyć do rąk własnych, w dogodnie zlokalizowanych paczkomatach. Rozwiązanie to spotkało się z uznaniem naszych klientów i z pewnością będzie rozbudowywane o kolejne punkty w nadchodzących miesiącach – mówi Laurie Speed-Stoneburgh, wiceprezes Działu Sprzedaży i Obsługi Klienta w Canpar Courier.

Jak wynika z badań „UPS Pulse” opublikowanych w styczniu 2015 roku, aż 52% e-klientów zwraca uwagę na alternatywne formy dostaw obejmujących rozszerzone godziny działania.

- Nasza usługa doskonale uzupełnia pracę kurierów Canpar, którzy mogą pozostawić przesyłkę w paczkomacie InPost w przypadku nieobecności adresata w domu. Dzięki temu rozwiązaniu nasz partner znacznie obniża koszty dostawy do użytkowników końcowych, a klient może odebrać przesyłkę w dogodnym momencie bez konieczności udawania się do – często oddalonego od centrum miasta – magazynu. Podjęcie współpracy z Canpar Courier jest kolejnym elementem realizacji planów rozwoju paczkomatów InPost w Kanadzie i odpowiada na rosnące potrzeby klientów w zakresie podwyższania komfortu korzystania ze świadczonych przez nas usług– dodaje Tony Jasinski, CEO InPost Canada.

zz inpost3Za rozwój sieci paczkomatów pod marką InPost Lockers 24/7 odpowiada spółka celowa InPost Canada, podmiot joint venture zawiązany z UCan Post, w którym 75% udziałów posiada easyPack – podmiot zależny Grupy Integer.pl utworzony w celu obsługi i zarządzania siecią urządzeń paczkomatowych na rynkach międzynarodowych. Ekspansję paczkomatów InPost na rynku kanadyjskim wspiera kapitałem Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wspierającego polskich eksporterów, a transakcję ubezpieczyła Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

Z kolei Canpar Courier, partner InPost Canada, należy do TransForce – lidera kanadyjskiej grupy logistyczno-transportowej działającej na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych, który w 2014 zanotował 3,7 mld dolarów przychodu. Canpar od 25 lat oferuje niezawodne i efektywne kosztowo usługi kurierskie w oparciu o szeroką sieć logistyczną.

Sieć automatycznych punktów „click&collect“ do nadawania i odbierania przesyłek pod marką InPost jest rozwijana przez Grupę Integer.pl w najlepszych lokalizacjach w Polsce i na rynkach zagranicznych. Między innymi we Włoszech (na stacjach benzynowych TotalErg i Repsol) i w Wielkiej Brytanii (przy stacjach metra oraz dworcach. Paczkomaty współpracują również z sieciami spożywczymi i detalistami: Tesco w Polsce, Morrisons w Wielkiej Brytanii, Carrefour we Włoszech czy Mercialys we Francji.