Po półtora roku poszukiwań morderca znalazł się za kratkami

Lokalnie Top News grud 10, 2015 at 4:43 pm
Konrad Grizzle

Konrad Grizzle

Dochodzenie w sprawie handlu narkotykami zawiodło policjantów do człowieka ściganego za morderstwo.

W trakcie przeszukań domów w Toronto, Barrie, Innisfil i Utopii w środę policjanci aresztowali dziewięć osób. Wśród nich znalazł się 22-letni Konrad Grizzle oskarżony o zamordowanie mężczyzny w maju 2014 roku.

W trakcie przeszukań policjanci przejęli kilka sztuk broni palnej, dużą ilość nartkotyków i ponad milion dolarów w gotówce.

Grizzle nie od razu został zidentyfikowany. Podawał inną tożsamość i posługiwał się fałszywymi dokumentami. Prawdziwa tożsamość mordercy ustalona została podczas jego pobytu w areszcie.

List gończy za Konradem Grizzle wydany został w czerwcu 2014 roku, kiedy to na skutek śmiertelnego postrzału zmarł 20-letni Douglas Parker.

24 maja 2014 roku Parker i jego dwóch przyjaciół wysiadało z taksówki we wschodniej części Toronto, gdy Grizzle otworzył do nich ogień z pistoletu. Na skutek odniesionych ran na miejscu zginął Parker. Jego towarzysze zostali ciężko ranni, ale uszli z życiem.

Grizzle odpowie za morderstwo drugiego stopnia, dwukrotne usiłowanie zabójstwa oraz szereg przestępstw związanych z handlem i produkcją narkotyków.