Kanadyjska profesor zamordowana na Grenadzie?

Kanada Series Top News grud 12, 2015 at 4:00 pm
Linnea z synami

Linnea z synami

Policja na Grenadzie odnalazła ciało zaginionej Kanadyjki, matki dwójki dzieci. Zniknęła nagle w niedzielę, kiedy wybrała się na tej karaibskiej wyspie na bieganie w towarzystwie swojego psa.

36-letnia Linnea Veinotte pracowała jako profesor Acadia University w Nowej Szkocji ale otrzymała nową propozycję pracy jako specjalistka od nauczania w St. George’s University w Nowym Brunszwiku. Miała też doktorat z genetyki. Męża poznała jeszcze w szkole średniej. Miała z nim dwóch synów w wieku 5 i 6 lat.

zz linnea4Jak ujawnił jej ojciec, pastor Doug Moore, przed podjęciem nowej pracy Linnea wybrała się wraz z rodziną na wakacje na Grenadę, gdzie bywała już wcześniej. Przed dwoma laty spędziła cały rok na wyspie.

W czwartek policja odnalazła jej samochód oddalony o kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania. W pobliżu znaleziono ślady krwi oraz jej poranionego psa, potrąconego przez samochód na poboczu wiejskiej drogi.

Ciało kobiety znaleziono dopiero po kilku dniach intensywnych poszukiwań, zagrzebane w płytkim rowie, niedaleko bocznej, odludnej drogi, 15 km dalej od miejsca, gdzie znaleziono jej psa.

Sprawa jest tajemnicza, śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok. Mieszkający w pobliżu świadkowie twierdzą, że słyszeli pisk opon i głośne uderzenie jak przy wypadku samochodowym.

Podejrzany Akim Frank

Podejrzany Akim Frank

Policja z Grenady potwierdziła, że aresztowano podejrzaną osobę ale nie postawiono jej jeszcze formalnych zarzutów.

26-letni mężczyzna, Akim Frank, sam zgłosił się na policję w piątek rano, w kilka dni po ogłoszeniu zaginięcia Kanadyjki.

Wcześniej lokalna policja poszukiwała go, ogłaszając, ze może być uzbrojony i niebezpieczny.

Po raz ostatni Linnea widziana była na przedmieściach L'Anse aux Epines na południu wyspy uznawanej za bardzo bezpieczne dla turystów miejsce. Na wyspie mieszka około 110 tys. mieszkańców.

Po raz ostatni Linnea widziana była na przedmieściach L’Anse aux Epines na południu wyspy uznawanej za bardzo bezpieczne dla turystów miejsce. Na wyspie mieszka około 110 tys. mieszkańców.