Świąteczny prezent pracowników restauracji w Newmarket

Lokalnie Top News grud 12, 2015 at 6:00 am
Suzi Ferry nie potrafiła ukryć zaskoczenia.

Suzi Ferry nie potrafiła ukryć zaskoczenia.

Obok informacji o zalewie nowych imigrantów witanych entuzjastycznie przez premiera Trudeau, licznych rozbojach i morderstwach, od czasu do czasu do mediów przebija się informacja o zwykłej ludzkiej dobroci.

Kilku pracowników restauracji z Newmarket zrobiło w piątek niespodziankę swojej koleżance z pracy, kupując jej bilet na samolot do Szkocji, by mogła spędzić Święta z rodziną.

Suzi od lat pracuje w restauracji Mileston jako kelnerka.

Suzi od lat pracuje w restauracji Milestone jako kelnerka.

Suzi Ferry przybyła do Kanady ponad dziesięć lat temu i przez ten czas ani razu nie była w stanie zaoszczędzić na bilet lotniczy do rodzinnej Szkocji by spędzić z rodziną Boże Narodzenie. Ferry, która pracuje jako kelnerka w restauracji Milestone w Newmarket kiedyś “w biegu” podczas pracy powiedziała, że Boże Narodzenie, to dla niej ciężki czas, bo nie może zobaczyć się z najbliższymi. To jej mimowolne “westchnienie” usłyszało kilku współpracowników. Postanowili zrobić Suzi niespodziankę. Umówili się i wspólnie złożyli na bilet lotniczy dla koleżanki.

Kiedy już kupili ten bilet, właściciel restauracji wezwał wszystkich po pracy na krótką naradę, mówiąc, że muszą zapoznać się z nowymi pozycjami w menu.

Ale zamiast menu wraz z całą załogą wręczył Suzi bilet na samolot do Szkocji na 23 grudnia.

- Nie mogę w to uwierzyć, że to dzieje się naprawdę. To szaleństwo! – powiedziała zaskoczona kelnerka – Po tylu latach znowu spotkam się z rodziną!

Suzi Ferry odlatuje do rodzinnego domu 23 grudnia, a wraca do Kanady 7 stycznia. Już następnego dnia po powrocie musi wrócić do pracy.