Lokalna stacja TV w Hamilton ogłasza bankructwo

Lokalnie Top News grud 14, 2015 at 10:00 am
Przed rokiem hamiltońska stacja obchodziła swoje 60-lecie.

Przed rokiem hamiltońska stacja obchodziła swoje 60-lecie.

Lokalny kanał telewizyjny CHCH z Hamilton w weekend wstrzymał nadawanie serwisów informacyjnych w związku z restrukturyzacją stacji.

Od poniedziałku serwisy informacyjne w nowym formacie mają powrócić w programie CHCH.

W związku z trudnościami finansowymi, stacja zgłosiła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Część dziennikarzy straci pracę.

Część dziennikarzy straci pracę.

Romen Podzyhun, prezes zarządu spółki Kanal Zero, która jest właścicielem CHCH zapowiedział drastyczne cięcia finansowe, które dotkną wielu pracowników stacji.

- Decyzje biznesowe, które podjęliśmy są najtrudniejsze i dla nas bardzo bolesne, ponieważ mają one wpływ na życie osobiste wielu kolegów, pracowników, których bardzo cenimy – stwierdził Podzyhun – Musieliśmy je jednak podjąć, gdyż to pozwoli nam nadal funkcjonować i dostarczać lokalne wiadomości widzom z okolic Hamilton, które są ważne dla naszej społeczności..

W ramach restrukturyzacji CHCH zamierza zmniejszyć ilość programów lokalnych z 80 godzin tygodniowo, jak było dotychczas do 25. Ograniczona też zostanie ilość pracowników newsroomu o połowę.

Archiwalne zdjęcie z począków działalności stacji TV.

Archiwalne zdjęcie z począków działalności stacji TV.

Pracę stracą popularni prezenterzy telewizyjni tacy jak Donna Skelly, Matt Hayes, Scott Urquahart i Elise Copps.

- Nikt z nas nie otrzymał odprawy – skarży się Donna Skelly – A są wśród zwolnionych ludzie, którzy pracują w stacji od 30 – 40 lat.

- To druzgocąca wiadomość. Ludzie lubili nasz program – mówi Matt Scott – Przykre, że nikt z nas nie dostał ani centa odprawy.

Reporterka Cindy Csordas alarmuje na Twitterze: “Potrzebuję pracy!”

Stacja CHCH zaczęła nadawać program dla Hamilton i okolic w 1954 roku. Według strony internetowej, zespół stacji produkował więcej lokalnych wiadomości tygodniowo niż jakakolwiek lokalna telewizja w Ameryce Północnej.

Romen Podzyhun powiedział, że w nowej medialnej rzeczywistości, gdy rynek reklamowy znacznie się skurczył nie było innego wyjścia niż ograniczenie ilości lokalnych wiadomości.