Pożar w Brampton – 14 rodzin bez dachu nad głową

Lokalnie Top News grud 14, 2015 at 6:00 am

pozar2

W wyniku wielkiego pożaru w Brampton spłonęło osiem domów.

pozarOgień wybuchł o godzinie 10 wieczorem w sobotę w jednym z lokali mieszkalnych stojących w kompleksie domów szeregowych przy Darras Court w pobliżu Bramlea Road i Balmoral Drive. W ciągu kilku minut pożar rozprzestrzenił się na kilka sąsiadujących domów.

Na szczęście nikt nie został ranny, ale ogień był na tyle duży, że jego ugaszenie zajęło strażakom siedem godzin. Łuna ognia widoczna była z pobliskiej autostrady 407.

pozar4Pożar spowodował, że osiem domów nie nadaje się do zamieszkania.

- Straciliśmy osiem domów, ale dobrą wiadomością jest to, że nikt z mieszkańców ani strażaków nie ucierpiał – stwierdził Brampton Fire Platoon Chief Edward Davis.

CTV News podaje, że osiem rodzin, wśród nich 12 dorosłych i wiele dzieci nie mają gdzie mieszkać. Rodziny straciły też caly dobytek. Szkody budowlane oszacowano na dwa miliony dolarów. Z kolei CBC News informuje, że pozbawionych dachu nad głową jest 14 rodzin, a szkody budowlane są większe i sięgają 2,4 milionów dolarów.

pozar3Władze miasta starają się o mieszkania zastępcze dla pogorzelców. W pierwszych godzinach poszkodowanym pomocy udzielił też Organizacja Czerwonego Krzyża.

Miasto stworzyło też stronę internetową GoFundMe z prośbą do społeczności o zebranie 25 tysięcy dolarów dla ofiar pożaru.

Jego przyczyny badają strażacy.