Justin Trudeau: “Pomóżmy dzieciom cieszyć się w Święta”

Lokalnie Top News grud 15, 2015 at 5:51 am

EC2

Premier Justin Trudeau odwiedził torontońską galerię handlową Eaton Centre by wesprzeć akcję zbierania zabawek dla dzieci na Święta Bożego Narodzenia.

-Ważne jest, aby przypomnieć wszystkim, że gdy robimy świąteczne zakupy, to powinniśmy pomyśleć o rodzinach, których nie stać na kupno prezentów dla dzieci, o dzieciach, które potrzebują naszego wsparcia – powiedział premier – Dla wielu rodzin Święta nie zawsze są łatwe i radosne. Dlatego nasza pomoc jest naprawdę bardzo ważna.

ECAkcja pod nazwą “Toy Mountain” organizowana jest przez Salvation Army. Zakupione zabawki dla dzieci można pozostawiać w pojemnikach ustawionych w galeriach handlowych Eaton Centre, Yorkdale i Burlington, u dealerów samochodowych Forda, w sklepach Best Buy, w restauracjach McDonalds. Można też wpłacić pieniądze, które przeznaczone zostaną na kupno zabawek dla dzieci. Najlepiej odwiedzić stronę Armii Zbawienia – salvationarmy.ca lub zadzwonić na numer 1-800-SAL-ARMY.

Darowizny finansowe można będzie odpisać od podstawy opodatkowania.

- Hojność torontończyków jest po prostu niezwykła – powiedział Justin Trudeau – Mieszkańcy miasta dowodzą tego każdego roku. Dzięki nim wiele dzieci w GTA ma szczęśliwe Święta Bożego Narodzenia. To jest bardzo ważne.

Premier podczas pobytu w Eaton Centre poświęcił też nieco czasu, by spotkać się z dziećmi.