Zabić człowieka i zobaczyć jak to jest

Lokalnie Top News grud 17, 2015 at 9:35 am
Rohinie Bisesar na wstępnym przesłuchaniu przed sądem.

Rohinie Bisesar na wstępnym przesłuchaniu przed sądem.

Ofiara niespodziewanego ataku nożem w sklepie Shoppers Drug Mart zmarła w szpitalu z powodu odniesionych ran.

Tym samym zatrzymana już przez policję 40-letnia Rohinie Bisesar, która zaatakowała kobietę odpowie za zabójstwo. O incydencie pisaliśmy w Bejsmencie przed kilku dniami w notce “Bardzo piękna i bardzo niebezpieczna”.

Bisesar miała nieposzlakowaną opinię.

Bisesar miała nieposzlakowaną opinię.

Calvin Barry, obrońca Bisesar, stwierdził, że kobieta ma “imponujące CV”, w tym tytuł Master of Business Administration. Dodał, że sprawczyni ma wielu przyjaciół, którzy twierdzą, że to co się stało jest dla nich szokiem, ponieważ czyn, którego się dopuściła Bisesar nie leży w jej charakterze. Adwokat powiedział po wstępnej rozprawie przed sądem, że wierzy, iż jego klientka powinna zostać zwolniona z aresztu za kaucją oraz spełnieniu szeregu warunków, które miałyby na celu ochronę społeczeństwa przed sprawczynią napadu. Stwierdził, że z takimi propozycjami zwróci się do sądu. Dodał, że kobieta nie miała do tej pory nigdy żadnych problemów z wymiarem sprawiedliwości i cieszyła się nienaganną opinią.

Media, między innymi dziennik “The National Post”, spekulują o ewentualnej chorobie psychicznej Bisesar, o czym świadczyć może ostatni mail, jaki wysłała do znajomego. Miała w nim jakoby napisać, iż “Jest mi bardzo przykro z powodu tego co się stało, ale czułam potrzebę by zrobić coś ekstremalnego, czego nigdy w życiu bym nie zrobiła, aby zobaczyć jak to jest, gdy się zrobi coś takiego”.