Nutella walczy z terroryzmem – ofiarą 6-letnie dziecko

Lokalnie Top News grud 19, 2015 at 10:00 am
Sześcioletnia Isis nie doczekała sie czekolady ze swoim imieniem.

Sześcioletnia Isis nie doczekała sie czekolady ze swoim imieniem.

Producent Nutelli skrzywdził naszą sześcioletnią córeczkę – twierdzą rodzice dziewczynki.

Producent Nutelli w ramach promocji swojego czekoladowego produktu może wydrukować na jego etykiecie wybrane imię dziecka. Taki słoik masy orzechowo-czekoladowej może być doskonałym prezentem na Święta lub urodziny.

Isis nie ma nic wspólnego z ISIS i polityką i tego nie rozumie Nutella.

Isis nie ma nic wspólnego z ISIS i terrozyzmem. Tego nie chce zrozumieć producent Nutelli.

Mieszkanka Toronto, Ella Rebanks na prośbę swoich dzieci zdecydowała się zamówić takie etykiety dla wszystkich trojga. Z imionami Zulejka i Oliver nie było kłopotu. Natomiast przedstawiciele Nutelli kategorycznie odmówili wydrukowania imienia Isis twierdząc, że jest to słowo zakazane.

- Prawie płakałam gdy rozmawiałam z tymi trzema sprzedawcami, bo córka bardzo na tę czekoladę z jej imieniem czekała – Odmowa wydrukowania jej imienia była dla mnie wstrząsem.

Argumentem sprzedawców było to, że imię Isis to jednocześnie skrót, ISIS, jakim się określa Islamic State of Iraq and Syria (Islamskie Państwo Iraku i Syrii). Ponieważ ISIS jest państwem terrorystycznym nie może być promowane w jakikolwiek sposób i znaleźć się na produktach firmy.

Ella Rebanks

Ella Rebanks

Na nic nie pomogły argumenty matki, że ich córka dostała imię, bo tak nazywają rzekę Tamizę ludzie zamieszkujący okolice Oxfordshire, gdzie urodził się ojciec dziewczynki. I, że gdy razem z mężem nadawali imię Isis swojej córeczce, ISIS jeszcze nie istniało. Nie pomogły telefony do kierownictwa firmy. Nutella była nieugięta.

Córka pani Rebanks nie była jedyną “ofiarą” terrorystów z ISIS i producenta Nutelli. Podobnej odmowy udzielono matce australijskiej dziewczynki o tym samym imieniu. Decyzja producenta czekoladowego produktu ma charakter globalny.

Pani Ella Rebanks powiedziała, że od tej pory będzie bojkotowała Nutellę i nigdy jej już więcej nie kupi. Będzie też do bojkotu czekolady w słoikach z tą nazwą namawiała wszystkich przyjaciół i znajomych.

- Oni sprawili przykrość mojemu dziecku, które nie ma nic wspólnego ani z polityką ani z terroryzmem. Nie widzę więc powodu, by wydawać 10 dolarów na kupno ich produktu – stwierdziła.