Gorączka przedświątecznych zakupów

Lokalnie Top News grud 20, 2015 at 6:43 pm

 

zak2

Centra handlowe w Toronto w ostatni przedświąteczny weekend przeżyły prawdziwy najazd kupujących.

- W sklepach prawdziwe szaleństwo zakupów, szczególnie w ten weekend i w dni poprzedzające Święta. Rośnie presja kupujących w ostatniej chwili – mówi Kate Chippindale, marketing manager w Drake General Store.

Największa firma dokonująca transakcji z kart debetowych w Kanadzie, Moneris, twierdzi, że ilość wydanych w ten weekend pieniędzy będzie rekordowa.

- Kanadyjscy konsumenci sięgają głęboko do swoich bankowych portfeli – komentuje Rob Cameron, jeden z dyrektorów Moneris.

zak3Cameron, którego firma nadzoruje jedną trzecią wszystkich transakcji debetowych i kredytowych w całym kraju, twierdzi, że wydatki konsumentów były o 4,5% wyższe w pierwszej połowie grudnia niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W Ontario ten wzrost był jeszcze większy i sięga 8%.

Szef Moneris uważa, że zwiększone wydatki pokazują, że Kanadyjczycy z optymizmem patrzą w przyszłość. Zauważa też, że transakcje kartami płatniczymi ułatwiają decyzję o zakupie danych dóbr, bo zakupy są łatwiejsze.

- Płatności kartami nie tylko ułatwiają robienie zakupów, chronią przed zgubieniem gotówki – mówi Cameron – Płatności te przyspieszają też obsługę konsumentów.

No i gdy trzyma się gotówkę w ręku, trudniej się z nią rozstać. Banknoty unaoczniają nam ile pieniędzy wydajemy. Pieniądze w banknotach wydają się mieć większą wartość. Dlatego płacący gotówką bardziej rozważnie dokonują zakupów.