Minister obrony odwiedza Irak

Kanada Top News grud 21, 2015 at 12:30 pm
zz minister2

Minister Sajjan (w środku) w Erbilu. Po prawej kurdyjski minister spraw wewnętrznych Karim Sinjari, po lewej kurdyjski minister spraw zagranicznych Falah Mustafa Bakir.

zz minister Kanadyjski minister obrony Harjit Sajjan złożył wizytę w Iraku, zaledwie kilka dni po tym jak kanadyjskie oddziały pomogły odeprzeć tam wielką ofensywę Państwa Islamskiego.

Kurdyjskie media donoszą, że minister Sajjan spędził niedzielę w mieście Erbil podczas wizyty, która wcześniej nie była ogłaszana oficjalnie przez rząd Kanady.

Kurdyjska agencja medialna Rudaw nie poinformowała z jakiego powodu kanadyjski minister zagościł w Iraku ale zdjęcia ukazują jego spotkanie z kurdyjskimi urzędnikami z Irbilu.

W miniony czwartek, kanadyjskie siły specjalne, które przebywają w Iraku w roli instruktorów, podjęły akcję bojową i otworzyły ogień, aby wspomóc odparcie ofensywy Państwa Islamskiego.

Ponadto kanadyjskie myśliwce CF-18 uderzyły w pozycje dżihadystów pobliżu Mosulu.

Rząd Justina Trudeau ogłosił wcześniej, że zamierza wycofać samoloty bojowe CF-18 z Iraku po Nowym Roku i wzmocnić misje szkoleniowe.