Mec. Jacek Mikołajko

Odeszli ostatnio Top News grud 22, 2015 at 6:00 am

zz mikolajkoW nocy z 20 na 21 grudnia zmarł nagle w wieku 67 lat znany, popularny i lubiany prawnik torontoński, doktor praw, Jacek A. Mikołajko. Człowiek niepośledni, wielkiej kultury, zaangażowany w sprawy polskie i polonijne.

Urodził się 7 kwietnia 1948 roku. Był absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także Uniwersytetu w Calgary.

W Polsce pracował jako adiunkt w Instytucie Prawa Sądowego, radca prawny w zakresie prawa sądowego i arbitrażowego, a także radca prawny w przedsiębiostwach komunalnych i Telewizji Polskiej.

Był doradcą prawnym Komisji Regionalnej Solidarności w Katowicach, a także laureatem konkursów krasomowczych i recytatorskich.

W Kanadzie od roku 1982. Po ukończeniu Wydziału Prawa Uniwersytetu w Calgary aplikant adwokacki, a w latach 1987-1990 członek firmy adwokackiej Anderson, Sinclair w Toronto. Następnie partner w firmie adwokackiej Sosnowski & Mikołajko Associates w Toronto, specjalizującej się w obsłudze polskich klientów oraz w obrocie prawnym z Polską i krajami Europy Wschodniej.zz-JMikolajko

Dr Jacek Mikołajko był także tłumaczem w Berlitz School of Languages oraz w kanadyjskim Ministerstwie Zatrudnienia i Imigracji. Członek Stowarzyszenia Tłumaczy w Kanadzie.

Pożegnanie:

w środę o godz. 11:00 w kościele Maksymiliana Kolbego w Mississaudze.

Różaniec:

we wtorek 22 grudnia w Turner and Porter (Dundas/Erin Mills) o godz. 17:45.

Niech odpoczywa w pokoju…