Skazani za marihuanę chcą ułaskawienia

Kanada Top News grud 24, 2015 at 12:00 pm

zz marih2Kanadyjczycy, którzy zostali skazani przez sądy za posiadanie marihuany domagają się od premiera Justina Trudeau ułaskawienia i wymazania z rejestrów skazanych. Większość z nich jest w świetle prawa – kryminalistami.

Z tego powodu mają np. zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych albo kłopoty ze znalezieniem pracy czy nawet wynajęciem mieszkania. A wszystko przez marihuanę, którą obecnie rząd liberalny zamierza zalegalizować.

Za samo posiadanie marihuany co roku skazywanych jest tysiące osób. Trafiają do rejestru skazanych za przestępstwa kryminalne, co automatycznie zrównuje ich z innymi przestępcami i niesłychanie utrudnia zatrudnienie. Nawet w przypadku wymazania z rejestru ich nazwiska nadal będą pojawiać się w bazie danych straży granicznej USA.

Minister sprawiedliwości Jody Wilson-Raybould współpracuje z Ministerstwem Bezpieczeństwa Publicznego nad dopracowaniem szczegółów legalizacji ale konkretnie nic jeszcze nie wiadomo.

Marcus Richardson jest w świetle prawa kryminalistą, mimo iż sąd skazał go na możliwie minimalny wyrok w zawieszeniu. Znaleziono u niego w samochodzie kilka kilogramów marihuany, którą – jak twierdzi - sprzedawał ciężko chorym pacjentom. W rezultacie skazania nie może odwiedzać swojej rodziny w Stanach. Dzisiaj jest właścicielem legalnej plantacji marihuany leczniczej z licencją rządową.

Marcus Richardson jest w świetle prawa kryminalistą, mimo iż sąd skazał go na możliwie minimalny wyrok w zawieszeniu. Znaleziono u niego w samochodzie kilka kilogramów marihuany, którą – jak twierdzi – sprzedawał ciężko chorym pacjentom. W rezultacie skazania nie może odwiedzać swojej rodziny w Stanach. Dzisiaj jest właścicielem legalnej plantacji marihuany leczniczej z licencją rządową.