Bileter, który zaskarbił sobie serca widzów

Lokalnie Top News sty 5, 2016 at 6:17 am

James Loader 3

James Loader pracował w torontońskich kinach przeszło pięć dekad. Jego nagła śmierć zasmuciła tysiące kinomanów. Był bileterem.

Loader spędził w kinach, głównie w Scaroborough, przeszło 55 lat przedzierając bilety. Przy tej banalnej czynności potrafił nawiązać bezpośredni kontakt z widzami, zdobyć ich sympatię.

James Loader 4- Zawsze jak tu przychodziłam czułam, że James jest moim przyjacielem – mówi Donna Craig, która od lat odwiedza kino Cineplex co tydzień – Znałam go od lat i zawsze cieszyłam się na spotkanie z nim.

Ostatni raz James Loader witał widzów w kinie Morningside Cinemas w Nowy Rok. Zmarł nagle w niedzielę.

- Jesteśmy ogromnie zasmuceni odejściem Jamesa, który był członkiem naszej rodziny od ponad 55 lat – stwierdził właściciel Morningside Cinemas w specjalnym oświadczeniu – Będzie nam go bardzo brakowało.

Bileter chętnie nawiązywał bezpośredni kontakt z ludźmi.

- Uwielbieł rozmawiać. Bywało, że przebywałam z nim przy wejściu do kina przez pół godziny – mówi jedna ze współpracownic Loadera, Melissa Chaytor.

Z biegiem lat James Loader stał sie wśród kinomanów w Scarborough legendą. Kilka lat temu widzowie założyli stronę na Facebooku poświęconą całkowicie staremu bileterowi. Można na niej znaleść tysiace fanów i setki wspomnień związanych z jego osobą.

Gdy rozeszła sie wieść o jego śmierci jego kinowi przyjaciele nie kryli żalu i smutku.

Pożegnanie starego biletera odbędzie się we wtorek, o 7 wieczorem w Morninside Cineplex przy 785 Milner Avenue w Scarborough.

Jego córka, Patricia Lalonde mówi, że jej ojca będzie trudno zapomnieć.

- W tej chwili on przedziera bilety przy Bramie do Niebios – mówi – Ale żeby się tam dostać nie wystarczy za bilet zapłacić. Trzeba na niego zasłużyć.