W Ontario pracuje 30 tysięcy seksualnych niewolnic

Rynek Top News sty 8, 2016 at 10:00 am

human

Liberalny rząd Kathleen Wynne nie robi nic, albo prawie nic, by ograczyć handel żywym towarem – twierdzą ontaryjscy Konserwatyści.

Posłanka do prowincyjnego parlamentu, Laurie Scott przy okazji kampanii wyborów uzupełniających z okręgu Whitby-Oshawa wezwała władze prowincji by stworzyła specjaną grupę zadaniową do walki z handlem młodymi kobietami, które są zmuszane przez różne gangi do prostytucji. Ilość kobiet, które są przymuszane do tego procederu jest zastraszająca i sięga 30 tysięcy dziewcząt – twierdzi posłanka.

- Policja, wymiar sprawiedliwości nie mają odpowiednich środków do walki z tym procederem – stwierdziła posłanka Scott – Rozwiazanie tego problemu musi stać się priorytetem dla liberalnego rządu.

Na zdjęciu od lewej MPP Laurie Scott, Timea Nagy i Lorne Coe

Na zdjęciu od lewej MPP Laurie Scott, Timea Nagy i Lorne Coe

Scott i kandydujący do parlamentu z ramienia PC Lorne Coe dołączyli do ruchu “Walk with Me”, założonego przez jedną z eksploatowanych w ten sposób kobiet, Timeę Nagy, która przybyła z Węgier będąc przekonana, że dostanie pracę w Kanadzie jako opiekunka do dzieci, a była zmuszana głodem i biciem do pracy prostytutki.

Choć ruch stworzony przez Węgierkę ma we współpracy z policją rejonu Durham spore osiągnięcia w wyzwalaniu kobiet spod “opieki” sutenerów, to nie ma żadnego wsparcia ze strony rządu prowincji.

- Chodziliśmy do różnych instytucji z prośbą o wsparcie, błagaliśmy ich na kolanach, bez żadnego skutku – powiedziała Nagy – Nie przestaniemy pukać do każdych drzwi w nadziei, że wreszcie zostaniemy usłyszane.

O po namyśle dodała:

- To wspaniałe, że Kanada znalazła tak szybko pieniądze, aby pomóc syryjskim uchodźcom w osiedleniu się w naszym kraju, ale równie pilne potrzeby mają ofiary handlu ludźmi, które są na jego terenie wykorzystywane.

Minister Tracey MacCharles

Minister Tracey MacCharles

Te zarzuty odpiera minister usług konsumenckich, Tracey MacCharles, która oświadczyła iż rząd Ontario przykłada szczególną wagę do walki z handlem ludźmi.

- Rząd Ontario traktuje sprawę bardzo poważnie i ma skoordynowane podejście w celu podniesienia świadomości społeczeństwa dotyczącej tego problemu. – stwierdziła minister MacCharles – Od 2003 roku liberalny rząd zwiększył finansowanie usług dla ofiar o 85% i wynosi on obecnie 68 milionów rocznie. W ubiegłym roku ustanowiono też Komitet Doradczy, który składa się z przedstawicieli służb, policji i ekspertów w celu zapewnienia porad na temat priorytetów społeczności, która wymaga wsparcia.