Anty-cud w LCBO – wódka zamieniła się w wodę

Lokalnie Top News sty 16, 2016 at 3:00 am

lcbo

Mężczyzna, który kupił w sklepie LCBO butelkę wódki w Toronto, po powrocie do domu ze zdumieniem stwierdził, że w butelce zamiast wódki jest zwykła woda.

Liquor Control Board of Ontario (LCBO) oznajmił , że firma bada incydent po tym, jak klient zwrócił zakupioną butelkę wódki twierdząc, że zawierała ona wodę. Sprawą też zajęła się policja. LCBO to rządowa firma, która sprzedaje wyroby alkoholowe w ponad 600 sklepach na terenie całej prowincji.

Zakupiona przez Ricka Crumptona butelka wódki z wodą.

Zakupiona przez Ricka Crumptona butelka wódki z wodą.

z Pickering nabył 1,75 litrową butelkę wódki Smirnoff. Po powrocie do domu przyrządził sobie koktail. Kiedy spróbował napoju jego smak był zupełnie inny niż dotychczas. W pierwszej chwili pomyślał, że nieprawidłowo zmieszał składniki, zapomniał do soku pomarańczowego i wody sodowej dodać wódki. Gdy ponownie nalał odmierzoną dawkę, smak koktailu nie zmienił się.

- Wziąłem więc łyk wódki prosto z butelki i stwierdziłem, że Smirnoff smakuje jak woda! – opowiada Crumpton – Po chwili pomyślałem, że i tak mam szczęście, że to tylko woda a nie na przykład jakaś trucizna.

Szybko poszedł do sklepu i zwrócił felerny towar.

- Płyn został wysłany do niezależnej analizy, która potwierdziła, zę to rzeczywiście woda ze śladową ilością alkoholu – stwierdziła rzecznik LCBO, Keeley Rogers.

Rogers powiedziała, że nie ma wystarczających dowodów by twierdzić, że incydetn ten był “celową manipulacją”. LCBO skierowało sprawę do policji.

- LCBO bierze pod uwagę możliwość naruszenia produktu w celu uzyskania nieuczciwych zysków – powiedziała Rogers – Dlatego zdecydowaliśmy się na ścisłą współpracę z lokalną policją.

Detektyw Victor Kwong powiedział w piątek, że policja zanotowała więcej takich przypadków w sklepach w Hamilton i Scarborough. Z nagrań z kamer monitoringu wynika, że w procederze podmiany zawartości butelek może brać udział ta sama osoba.

Rogers stwierdziła, że “ze skutkiem natychmiastowym” wszystkie produkty alkoholowe w plastikowych butelkach (takim był Smirnoff), które będą zwracane do sklepów LCBO nie będą juz oferowane do odsprzedaży. Wszyscy pracownicy sklepów będą w tym celu przeszkoleni.

- Przeanalizujemy nasze procedury i tam gdzie jest to konieczne wzmocnimy kontrolę produktów przez nas oferowanych.

Rogers podkreśliła, że nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia dla klientów LCBO w związku z zanotowanym incydentem.