Rząd anuluje koszty ich przelotów?

Kanada Top News sty 19, 2016 at 12:15 pm
McCallum na spotkaniu z dziennikarzami w Nowym Brunszwiku

McCallum na spotkaniu z dziennikarzami w Nowym Brunszwiku

Minister imigracji twierdzi, że rząd federalny rozważa anulowanie kosztów przelotu do Kanady dla tych wszystkich syryjskich uchodźców, którzy przybyli tutaj zanim liberałowie doszli do władzy.

Do 4 listopada ub. roku wszyscy uchodźcy, którzy przylatywali do Kanady w ramach rządowych programów przesiedlenia zmuszeni byli wcześniej czy poźniej do zwrócenia kosztów swojego przelotu. Taka polityka władz Kanady trwała od dziesięcioleci.

Jednak obecnie liberałowie postanowili odstąpić od tego wymogu w stosunku do syryjskich uchodźców, chociaż uchodźców z wszystkich innych krajów nadal będzie obowiązywało opłacanie kosztów podróży.

zz rzad3Większość nowo przybyłych robi to poprzez spłacanie rządowej pożyczki ale ostatnie analizy rządowe wykazały ponoć, że takie zadłużenie wpływa negatywnie na rozpoczynających nowe życie uchodźców.

W związku z tym minister imigracji John McCallum ujawnił, że rząd rozważy zwolnienie z tych kosztów Syryjczyków, którzy przybyli także przed 4 listopada ub. roku. McCallum powiedział to dzisiaj dziennikarzom na spotkaniu wyjazdowym rządu w Algonquin Resort w St Andrews w Nowym Brunszwiku.

Rodzina maleńskiego Alana Kurdiego (syryjskiego malca utopionego na plaży w Turcji) przybywa do Vancouver

Rodzina maleńkiego Alana Kurdiego (syryjskiego malca utopionego na plaży w Turcji) przybywa do Vancouver