Przegrana Kanadyjki, wygrana Polki

Kanada Top News sty 20, 2016 at 5:29 am
Agnieszka Radwańska w pojedynku z Eugenie Bouchard

Agnieszka Radwańska w pojedynku z Eugenie Bouchard

Porażka kanadyjskiej tenisistki Eugenie Bouchard w Australian Open. Pocieszeniem jest to, że przegrała z Polką – Agnieszką Radwańską.

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska pokonała Bouchard 6:4, 6:2 w drugiej rundzie turnieju Australian Open. Tenisistka z Krakowa w swoim 10. występie w wielkoszlemowej imprezie w Melbourne nie straciła jak na razie seta.

Eugenie Bouchard

Eugenie Bouchard

Będąca rewelacją 2014 roku Bouchard początkowo grała bardzo ofensywnie i skutecznie utrudniała zadanie Radwańskiej. Później jednak 37. w rankingu WTA Kanadyjka coraz częściej popełniała proste błędy, z których korzystała równo grająca Polka. Spotkanie trwało godzinę i 23 minuty.

W obu poprzednich pojedynkach tych tenisistek, które miały miejsce dwa lata temu – w 1. rundzie turnieju WTA w na kortach ziemnych Madrycie i w rozgrywanym na twardej nawierzchni Pucharze Hopmana – także lepsza była zawodniczka trenera Tomasza Wiktorowskiego.

Polka w 1. rundzie w Melbourne pokonała Christinę McHale 6:2, 6:3. W kolejnej rundzie zmierzy się z Portorykanką Monicą Puig, która na otwarcie wyeliminowała Magdę Linette, lub Czeszką Kristyną Pliskovą.

Najlepszym wynikiem Radwańskiej w Australian Open jest półfinał sprzed dwóch lat. Takim samym osiągnięciem i z tego samego roku może pochwalić się Bouchard.