Kanadyjscy debliści w ćwierćfinale Australian Open

Kanada Top News sty 24, 2016 at 10:55 am
Daniel Nestor

Daniel Nestor

Milos Raonic to nie jedyny Kanadyjczyk, który awansował do następnej rundy tenisowego turnieju Australian Open. Do ćwierćfinału dotarli debliści.

Dużym sukcesem mogą pochwalić sie debliści. Przede wszystkim Daniel Nestor z Toronto, który jest prawdziwym weteranem kanadyjskiego tenisa. Do ćwierćfinałów australijskiego turnieju wielkoszlemowego awansował już po raz trzynasty w swojej karierze. Tym razem dokonał tego wraz ze swoim deblowym partnerem, Radekiem Stepankiem z Czech. Pokkonali hiszpańską parę Pablo Andujara i Pablo Carreno Busty w trzech setach 5-7, 6-4, 6-4.

Największy swój sukces w turnieju Australian Open, 43-letni Nestor święcił w 2002 roku, gdy wraz z ówczesnym partnerem, Amerykaninem Markiem Knowlesem zdobyli mistrzowski tytuł.

Vacek Pospisil

Vasek Pospisil

Powód do radości ma też trzeci Kanadyjczyk startujący w Australian Open, Vasek Pospisil z Vancouver. Choć nie dopisało mu szczęśćie w turnieju singlistów, to w deblu wraz z amerykańskim partnerem Jackiem Sockiem również dotarli do ćwierćfinału pokonując australijski debel Sam Groth i Lleyton Hewitt w dwóch setach 5-7, 6-4, 6-4.