Smaczny sposób na walkę z rakiem prostaty

Kanada Top News sty 24, 2016 at 3:30 pm

zz granat1 zz granat2 zz granat3Badania przeprowadzone przez naukowców z University of Quebec wykazały, że granaty (Pomegranate) mogą hamować produkcję estrogenu. Naukowcy poddali komórki raka prostaty działaniu kwasu punikowego, występującego w nasionach granatu. Kwas ten blokuje produkcję estrogenów hamując aromatazę.

Komórki rakowe zmniejszyły się i ich liczba zmalała. Nie jest to lekarstwo, ale okazuje się, że sok z granatu może opóźnić zachorowanie na raka prostaty i stosowanie dodatkowych metod leczenia.

Wnioski z badań kanadyjskich naukowców, że granat hamuje produkcję estrogenów, a to zwalcza raka prostaty – zostały potwierdzone niezależnymi odkryciami z innych pracowni. Np. naukowcy amerykańścy podawali każdemu z chorych tylko 200 g soku z granatu codziennie, bez żadnych leków. W ciągu kilku tygodni sok unormował stężenie PSA i spowolnił czas podwojenia stężenia tego antygenu. Czas ten jest bardzo ważny przy raku prostaty. U pacjentów z krótkim tego rodzaju czasem występuje większe prawdopodobieństwo zgonu w wyniku choroby.

Jednak sok z granatu miał duży wpływ na wyniki. Odnotowano czterokrotne wydłużenie czasu podwojenia stężenia. Czas podwojenia nie wynosił 15 miesięcy ale 54 miesiące u 82% mężczyzn biorących udział w badaniu.

Przez ostatnie 70 lat  lekarze uważali, że zbyt wysoki poziom testosteronu był istotnym czynnikiem w rozwoju raka prostaty. Jednak aktualne badania wykazują, że jest wręcz odwrotnie. Wraz z wiekiem poziom testosteronu naturalnie spada. Coraz więcej lekarzy uważa, że jest to obecnie jedna z głównych przyczyn chorób prostaty.

Na rynku znajduje się wiele soków z owocu granatu, ale ich wytwórcy zapominają powiedzieć konsumentom, że w procesie produkcji zatracana jest prawie cała wartość odżywcza, dodawany cukier etc. Lepiej pić wodę z kranu. Soki należy przyrządzać samemu, z owoców.

Na rynku znajduje się wiele soków z owocu granatu, ale ich wytwórcy zapominają powiedzieć konsumentom, że w procesie produkcji zatracana jest prawie cała wartość odżywcza, dodawany cukier, etc. Lepiej pić wodę z kranu. Soki należy przyrządzać więc samemu, z owoców.

Jednak nie tylko niższy poziom testosteronu przyczynia się do problemów z prostatą u mężczyzn w starszym wieku. Aktualne badania wykazują, że ich przyczyną jest również wyższy poziom estrogenów. To odkrycie przyczyniło się do powstania nowej formy leczenia, która jest bezpieczna, skuteczna i tania.

To granaty! Są one dostępne prawie w każdym sklepie spożywczym.