Nowe logo drużyny Toronto Maple Leafs

Lokalnie Top News luty 3, 2016 at 5:47 am
Tak przez całą historę torontońskiego klubu zmieniał się jego firmowy znak.

Tak przez całą historę torontońskiego klubu zmieniał się jego firmowy znak.

Drużyna hokejowa Toronto Maple Leafs od lat nie może przemóc niemocy i wygrać Pucharu Stanley’a. Może za to zmienić swoje logo.

Hasłem kierownictwa klubu, które uzasadnia zmianę firmowego znaku jest “Patrzeć w przeszłość ze świeżym spojrzeniem w przyszłość”.

Znak Toronto Maple Leafs nie zmieniało się od ponad 45 lat. Nowe logo ma “klasyczny” kształt klonowego liścia i nawiazuje swoją formą do symbolu klubu, jaki obowiązywał w latach 1940 – 1960. Sam górny kształt klonowego liścia na nowym logo nawiązuje do wersji naku, jaka obowiązywała od 1963 do 1967 roku, gdy zespół odnosił swoje największe sukcesy. Warto przypomnieć, że hokejowa drużyna Toronto, jeden z najbogatszych klubów hokejowych w NHL ostatni raz Puchar Stanley’a zdobyła ostatni raz w 1967 roku.

Nowe logo klubu to piąta już korekta znaku firmowego od kiedy drużyna Toronto St. Patricks w 1927 roku przemianowana została na Toronto Maple Leafs.

Wierni kibice od lat nie tracą nadziei – wszystko jedno, czy z nowym, czy ze starym logo, torontońska drużyna hokejowa wcześniej czy później zdobędzie wymarzony Stanley Cup.