Polski program dla dzieci „Polish Storytime” zostaje wznowiony!

Polacy w Kanadzie Top News luty 4, 2016 at 12:30 pm

zz dzieci3Program “Polish Storytime” to ciekawe warsztaty dla dzieci w wieku 0-6 lat i ich rodziców. Zajęcia, na których rodzice wraz ze swoimi dziećmi mogą nie tylko bawić się, ale wzmacniać swe rodzicielskie kompetencje pod okiem pedagoga i bibliotekarza.

Zalozeniem programu jest zapoznawanie dzieci z polska kultura i tradycjami poprzez gry, zabawy, piosenki, wierszyki i czytanie ksiazeczek. Program “Polish Storytime” nie jest pomysłem nowym. Przez ostatnie 23 lata program prowadzony był w ramach zajec bibliotecznych w Mississauga Central Library przez dwie polskie bibliotekarki pania Grażynę Łoś oraz pania Maryle Bulzacka – inicjatorke pierwszego polskiego programu dla dzieci, oferowanego w bibliotekach publicznych w Kanadzie.

Maryla Bulzacka i Grażyna Łoś

Maryla Bulzacka i Grażyna Łoś

Wraz z przejsciem p. M.Bulzackiej na wcześniejszą emeryturę program „Polish Storytime” nie może być kontunuowany w Central Library. Z odpowiedzia na potrzeby rodziców najmlodszych dzieci, dla których obecnie nie ma w Mississauga podobnej oferty, przybyło Ogniwo 24 Federacji Polek w Kanadzie.

Pierwsze zajęcia „Polish Storytime” , pod patronatem FPwK Ogniwa 24, odbędą się już w czwartek 11 lutego w godz. 11:30am-12:30pm, w Mississauga Valley Community Centre. Zajęcia nadal prowadzone będą przez panią Marylę Bulzacka, wolontariuszkę oraz pasjonatkę edukowania i kształtowania poprzez zabawę. Ogniwo 24 FPwK wierzy, ze Program “Polish Storytime”, będzie wzbudzać dobre wspomnienia wspólnie spędzonego czasu wśród nastepnych kilku pokoleń lokalnej Polonii. Z nami nie będziecie się nudzić!

Już w ten czwartek! Zapraszamy! Więcej informacji. info@ogniwo24.federacjapolek.ca, 416-655-5970.

Anna Wolochacz

zz dzieci1 zz dzieci6 zz dzieci5 zz dzieci4