Domowe pierogi z piwnicznej izby

Rynek Top News luty 7, 2016 at 12:30 pm

Pomysłową inicjatywą handlową wykazało się małżeństwo Alicji i Adama Nizelowskich ze Stoney Creek w Ontario. Wykorzystali przerobione okno od piwnicy oraz podjazd do sprzedawania pierogów domowego wyrobu.

Punkt sprzedaży pierogów własnej produkcji nazywa się Alicia’s Kitchen i zaprasza pod podmiejski adres przy 134 Gray Road w Stoney Creek.

W okienko trzeba zastukać. Po chwili zjawi się Adam lub jego żona Alicia. Tuzin jej mrożonych pierogów kosztuje $5. Z każdym możliwym nadzieniem: ziemniakami, boczkiem, mieloną wołowiną, serem, kapustą i grzybami. Ale także z jagodami i wieloma innymi rodzajami farszu.

Alicia Nizelowski twierdzi, że przygotowanie i ulepienie 50 pierogów zajmuje jej półtorej godziny

Alicia Nizelowski twierdzi, że przygotowanie i ulepienie 50 pierogów zajmuje jej półtorej godziny

Alicia i Adam emigrowali do Kanady ze Lwowa. Osiedlili się najpierw w Mississaudze ale po 13 latach przenieśli się do Stoney Creek. Adam z zawodu rzemieślnik – stolarz, imał się tu wielu różnych zajęć, włącznie za spawaniem. Natomiast Alicia robiła to, co zawsze sprawiało jej przyjemność: gotowała dla innych. Obecnie z pomocą rodziny próbuje nadążyć za popytem na „pierogi z okienka“.

zz pierogi3Oprócz pierogów, podmiejska “Kuchnia Alicji“ oferuje także gołąbki, bigos, rosół i lasagne, a także polskie kiełbaski na BBQ. Większość dań można zamówić na gorąco.

Sukces wymusił zmiany. Kilka miesięcy temu, Adam dobudował boczne drzwi i teraz klienci mogą wchodzić prosto do podziemnej galeryjki ale wielu z nich woli być obsługiwana po staremu – przez okienko w piwnicy.

Strona w Facebooku: TUTAJ.

Zdjęcia: Paul Wilson/ CBC