Kolejne ofiary skuterów śnieżnych

Lokalnie Top News luty 8, 2016 at 12:30 pm

zz skuter zz skuter2 zz skuter4W miejscowości Alban w okolicach French River pod Sudbury (Ontario) doszło do tragicznego wypadku z udziałem skutera śnieżnego, w którym zginął jego 42-letni kierowca James Wright oraz 29-letnia Julie Piotrowski.

Mężczyzna prowadził swój skuter wieczorem po zamarzniętej rzece Murdock w pobliżu chatek wędkarskich na lodzie. Z jednej z nich wyszła Julie z roczną córeczką. Została potrącona. W wyniku wypadku zginął kierowca oraz kobieta, zaś jej dziecko trafiło do szpitala ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy byli mieszkańcami okolic Alban.

Julie Piotrowski pracowała jako manikiurzystka we własnym domu, jednocześnie zajmując się wychowaniem trojga małych dzieci. James Wright przybył w te okolice 6 lat wcześniej, pracował jako hydraulik, miał dorastające dzieci z wcześniejszego małżeństwa.

Jak ustalił dziennik The Toronto Star, tego dnia niektórzy kierowcy skuterów mierzyli prędkość swoich pojazdów za pomocą radarów ustawionych na lodzie ale gazecie nie udało się ustalić czy miało to jakikolwiek związek z tragicznym wypadkiem, którego przyczyny wciąż badają śledczy.

Tylko w ostatnich 2 tygodniach doszło w prowincji Ontario do aż 10 wypadków śmiertelnych z udziałem snowmobilów, najczęściej w wyniku zderzeń z przeszkodami w terenie lub innymi skuterami. Często przyczyną tragedii jest zbyt kruchy lód.

Podczas minionego weekendu czterej mężczyźni podróżowali dwoma pojazdami przez Georgian Bay w pobliżu Victoria Harbour. Pod jednym ze skuterów załamał się lód. Na pomoc podążył kierowca drugiego pojazdu, ale kiedy zszedł na taflę, również pod nim zalamał się lód i 48-letni Brent Fisher utonął. Okazał się jedyną ofiarą tego wypadku, pozostali szczęśliwie dotarli do brzegu.