Gwiazdy NBA zjeżdżają do Toronto

Lokalnie Top News luty 9, 2016 at 5:58 am

jjba2

Torontońskie hotele przygotowują się na przyjęcie bardzo nietypowych gości.

Goście nietypowi, bo czołowi gracze NBA to ludzie niezwykle wysocy, dla których normalne łóżka są zbyt krótkie, sufity pokojów zbyt niskie, szlafroki za krótkie, a kapcie za małe.

Z tymi problemami stara sobie poradzić między innymi Thompson Hotel, usytuowany przy 550 Wellington Street w pobliżu Bathurst Street, który gościł będzie zawodników uczestniczących w tegorocznym NBA All-Star Weekend.

jjba3- Jesteśmy szczęśliwi, że mamy obiekt, który ma bardzo wysokie sufity, wysokie windy, tak więc nasz hotel jest idealnym miejscem dla przyjęcia takich gości – stwierdził Frank Campo, dyrektor marketingu Thompson Hotel.

Z podobnymi problemami będą musiały sobie poradzić inne hotele, w których zakwaterują się gracze. Ze względów bezpieczeństwa i prywatności nie wiadomo, które gwiazdy koszykówki będą gościły w poszczególnych hotelach.

Doroczna impreza największych gwiazd NBA (National Basketball Association) po raz pierwszy odbędzie się poza granicami USA, właśnie w Toronto. Uroczystość All-Star rozpocznie się w czwartek, a kulminacyjnym momentem imprezy będzie niedzielny wieczorny mecz gwiazd rozegrany w Air Canada Centre.

Burmistrz miasta, John Tory, powiedział, że All-Star Weekend to znaczący moment w historii miasta i że jest z tego powodu bardzo dumny.

Obecnie w NBA gra dwunastu Kanadyjczyków. To najliczniejsza grupa obcokrajowców wśród zawodników NBA. Warto przypomnieć, że w tej słynnej lidze gra i odnosi sukcesy jeden Polak - Marcin Gortat.