Sukcesy Lakeshore United

Polacy w Kanadzie Top News luty 9, 2016 at 3:30 pm

Lakeshore United Soccer Academy jest polonijną szkółką piłkarską, która z roku na rok powieksza się i poprawia swoją pozycję na arenie wszystkich szkółek i klubów młodzieżowych w Ontario.

Działa dopiero trzeci rok i w bieżącym sezonie halowym pokazała się już z całkiem dobrej strony. W chwili obecnej mamy trzy zespoły reprezentujące naszą Akademię w rozgrywkach halowych. Właśnie w miniony weekend nasi zawodnicy dokonali nieosiąglnej do chwili obecnej sztuki  – wygrali swoje mecze na wszystkich frontach! Te zwycięstwa były tym bardziej ważne, że uzyskane w twardzej walce z liderujacymi zespołami.

Lakeshore United Soccer Academy jest reprezentowana przez zespoly U13, U15 i U17. Halowe mecze ligowe odbywają się na sztucznej trawie na Lakeshore Arena, ulokowanej przy Kipling/Lakeshore.

Akademia Pilkarska U13

Akademia Pilkarska U13

Akademia Pilkarska U17

Akademia Pilkarska U17

Sukcesy Lakeshore United nie ograniczają się tylko do szkółki piłkarskiej. W ostatnim weekendzie stycznia został rozegrany coroczny, tradycyjny „Puchar Żywca”. W turnieju uczestniczyło kilkanaście seniorskich zespołów piłkarskiej Polonii z Ontario. Turniej został zorganizowany i bardzo sprawnie przeprowadzonny przez Polonię Hamilton.

Zespół seniorski Lakeshore United (I drużyna) pokazał się z jak najlepszej strony wygrywając ten prestiżowy polonijny „show” piłkarski. Słowa uznania należą się trenerowi Łukaszowi Łukaszewiczowi za skuteczna pracę z zespołem, który jest w chwii obecnej w trakcie przebudowy.

Zespół seniorski po zwycięskim meczu w pucharze Ontario

Zespół seniorski po zwycięskim meczu w pucharze Ontario

Prezes klubu Piotr Polański wraz z zarządem nie zasypiają gruszek w popiele. W okresie ferii zimowych przygotowano plany na sezon letni z dwoma podstawowymi celami: wprowadzenie pierwszego zespolu seniorskiego go rozgrywek elitarnych w Ontario (Elite Division – Ontario Soccer League) oraz wzmocnienie szkółki piłkarskiej pod względem ilościowym i jakościowym.

Zespól seniorski będzie dość szczegółowo przanalizowany i przy bardziej profesjonalnym podejściu do ligowych rozgrywek taki awans jest całkowicie możliwy. Chcemy wzmocnić drużynę szczególnie w zakresie szybkości, ale również chcemy wykorzystać do maksimum doświadczenie zawodników z pokaźniejszym stażem.

Zespół seniorski na Igrzyskach Polonijnych w Katowicach 2015

Zespół seniorski na Igrzyskach Polonijnych w Katowicach 2015

Pojedynek dwóch zespołów Lakeshore United

Pojedynek dwóch zespołów Lakeshore United

Lakeshore United dba o własne tradycje klubowe. Klub zostal założony w 1992 roku i od tego czasu cała masa piłkarzy „przewinęła” się przez naszą organizacje. Nie chcemy o nikim zapomnieć i liczymy na dalszy kontakt z nami.

Prezes Polański bardzo docenia wierność klubowym barwom i tradycjom, organizując coroczne spotkania i bale nie tylko w celu wzmocnienia pozycji finansowej klubu, ale także – podtrzymywania kontaktów na stopie towarzyskiej.

Bardzo ważną role odgrywają w naszej organizacji sponsorzy, dlatego też na bieżąco zabiegamy o ich pomoc. Mamy szczęście, że spora ilość polonijnych firm widzi sens popierania polonnijnego ruchu sportowego.

Byli i obecni członkowie Lakeshore United

Byli i obecni członkowie Lakeshore United

Praca nad rozwojem Akademii Piłkarskiej – to nieustający projekt w zakresie rekrutacji i szkolenia. Przyjmujemy zapisy we wszystkich kategoriach wiekowych: od dzieci w wielu lat 6 do chłopcow w wieku do 18 lat. Zapisy do szkółki trwaja paktycznie przez cały rok. Młodzi adepci mogą uczestniczyć w treningach piłkarskich 2-3 razy w tygodniu oraz, w miarę umiejętności i ocen trenerskich, brać udzial w rogrywkach ligowych.

Trenerzy: Adrian Mielec i Adrian Kudźma są doświadczonymi szkoleniowcami, bardzo lubianymi przez zawodników, zreszta nie tylko w naszej Akademii. Przez ostatni okres zaangażowania się zdobyli już szerokie uznanie także poza naszym klubem.

Podczas ostatniego weekendu było mi miło wysłuchać sporej ilości komplementów skierowanych pod naszym adresem.

Akademia Piłkarska

Akademia Piłkarska

Trenerzy i dzialacze innych akademii piłkarskich doceniają poprawę naszych zespołów i skuteczną pracę trenerską. Dla tych, którzy chcą zapewnić swoim pociechom solidne podstawowe i nie tylko wykształcenie piłkarskie podaje nummery kontaktowe:

Prezez Klubu – Piotr Polański:   647-222-7820

Szef Szkolenia – Adrian Mielec: 416-602-3071

Bogdan