7-latek uratował życie swojemu koledze

Lokalnie Top News luty 13, 2016 at 10:00 am
Wyciąg narciarski na którym doszło do dramatycznego incydentu.

Wyciąg narciarski na którym doszło do dramatycznego incydentu.

Utrzymał kolegę w powietrzu do chwili przybycia pomocy.

Siedmioletni Kostaki Papakonstantinou wraz z całą klasą pojechali na wycieczkę do ośrodka narciarskiego Lakeridge w Uxbridge, który znajduje się około 65 kilometrów na północny wschód od Toronto.

Chłopcy jechali pod górę na wyciągu krzesełkowym. Koledze Kostakiego spadła na dół narta. Siedząc na ławce, odwrócił się do tyłu, by zobaczyć co się z nią stało i w tym momencie ześlizgnął się z krzesełka. Siedzący obok siedmioletni Kostakis mial ogromny refleks i udało mu się złapać kolegę. Nie miał już siły, by wciągnąć go na ławkę. Trzymał go tak w powietrzu na wysokości około 12 metrów nad ziemią wzywając pomocy.

Chłopiec miał dużo zimnej krwi, a przede wszystkim woli i siły, by trzymać tak kolegę przez dobrych kilka minut, nim obsługa wyciągu nie rozciągnęła na dole siatki bezpieczeństwa. Gdy już wszystko było zabezpieczone pozwolił koledze spaść na dół. Chłopca z obrażeniami nie zagrażającymi życiu odwieziono do szpitala. Lekarze mówią, że powróci do zdrowia.

Policjanci prowadzący śledztwo nazywają Kostakisa Papakonstantinou bohaterem.

- Siedmiolatek wykazał ogromną dojrzałość i siłę woli. To przekracza oczekiwania, jakie moglibyśmy mieć od każdego dziecka. Taką postawę możemy nazwać heroiczną – uważa sierżant Bill Calder z Durham Regional Police.

Kostaki Papakonstantinou

Kostaki Papakonstantinou

Sam chłopiec mówi, że nie czuje się bohaterem. Wiedział, że jego przyjaciel potrzebuje pomocy i więc starał się jak mógł.

Jego matka, Eleni jest bardzo dumna z syna i z tego czego dokonał na narciarskim stoku.

- On jest taki spokojny, rozważny, a nawet powolny w działaniu. Jestem zaskoczona, dumna i bardzo szczęśliwa, że wszystko dobrze się skończyło – powiedziała.

Personel ośrodka narciarskiego wystąpił z apelem o przyznanie Kostakisowi medalu za dzielność, jaki przyznawany jest obywatelom ratującym innym życie.